Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Większe zarobkiNiezły prezent noworoczny sprawili sobie
Niezły prezent noworoczny sprawili sobie korszeńscy samorządowcy. Pod płaszczykiem uproszczenia zasad przyznawania diet radnym, podnieśli swoje pobory. Nie ma już diet. Radni zamienili je na stałe pensje! Radni Międzygminnego Forum Samorządowego, bo to właśnie ich pomysł.
I nie ma się tu czemu dziwić. Nieformalnym liderem MFS w gminie Korsze jest Bożena Krawczyk, przewodnicząca Rady Miasta. Samorządowcy z tego ugrupowania mają większość w Radzie, więc bez problemów przeforsowali swoje poprawki do budżetu. Poprawki wzbudzające kontrowersje. Nie pierwszy raz. I tak od 1 stycznia 2008 roku do kieszeni przewodniczącej Rady wpadnie 1295 złotych, zastępcy przewodniczącej i przewodniczącego Komisji Rewizyjnej 492 złote, a pozostałych radnych - 440 zł. Sołtysi dostaną 103 złote, a radny, który jest sołtysem otrzyma dodatkowo 51 zł. Podsumowując, do tej pory radni otrzymywali 120 złotych od sesji - teraz mają stałą pensję. Pensja przewodniczącej Bożeny Krawczyk wzrosła aż o 70 procent! Do tej pory jej dieta wynosiła ok. 800 zł.

- Cóż zrobić? Radni z ugrupowania pani Krawczyk mają większość, więc mogą wszystko przeforsować i nawet rozłożyć budżet gminy na łopatki - załamuje ręce Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz. - Budżet został przez opozycję i tak już bardzo poszatkowany, a przychody z podatku rolnego w tym roku będą mniejsze. Ja jednak obiecuję, że pomimo tych przeszkód będę inwestował. Mam też nadzieję, że mieszkańcy gminy dostrzegają jacy radni działają dla ich dobra, a którzy hamują nasz lokalny rozwój.

Radni MFS twierdzą, że kwota przeznaczona w budżecie na diety będzie mogła w trakcie roku ulec jedynie zmniejszeniu na skutek potrąceń z tytułu nieobecności samorządowców na posiedzeniach. W minionym roku zakusy radnych co do pobierania większych pieniędzy z budżetu gminy zauważył jeden z urzędników miejskich. Tomasz Dudziak - bo o nim mowa - dokładnie przeanalizował częstotliwość spotykania się radnych na różnego rodzaju komisjach. Stwierdził, że częste zebrania mogłyby służyć właśnie nabijaniu kieszeni radnych. Przypomnijmy także, że w minionym roku radni MFS... zauważyli nieprawidłowości w rozliczaniu delegacji w UMiG Korsze. Teraz sami wyciągnęli ręce po kasę. Z przewodniczącą Rady Miasta nie udało nam się skontaktować. Pomimo pobierania stałej pensji nie było jej w urzędzie...
Robert Izdebski


W starostwie też więcej zarobią
Pracownicy Starostwa Powiatowego też mają powody do zadowolenia. Od nowego roku starosta, sekretarz oraz skarbnik zarobią o tysiąc złotych więcej. Innym pracownikom urzędu pensja podskoczyła od 100 do 500 złotych w zależności od pełnionej funkcji. - Dobrze pracujemy to podwyżka zarobków jest zasadna - argumentują niektórzy urzędnicy.
Źródło Gazeta Olsztyńska
SZK | Czytano 1544 razy | 04-01-08 14:37 | Kętrzyn [1]


Postów
Od
Dodano 2008-01-07 8:44

Tytul

Krawczykowa ma ponoć zostać szefową Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Może jak będzie miała jakieś zajęcie przestanie przeszkadzać Burmistrzowi.


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1686)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 10044 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Jacek
Brawo korduś,,,...
~Gosc | 2015-11-30 21:59 |

Piotrek
Kordecki ty jesteś nie możliwy było trzeba ku...we zabić . Gratulacje kolego...
~Gosc | 2015-11-30 21:57 |

Ogłoszenia
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media
26-10-13 21:00 Halloween czyli promocja satanizmu

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu