Strona główna >> Felietony >>
Przepychanki wokół drożdżowni
Problem inwestycji, którą chcą zrealizować Grażyna i Andrzej S., właściciele poprzemysłowych budynków byłej drożdżowni jest niezwykle istotny. S. kupili w przetargu w ubiegłym roku budynki po byłej drożdżowni i mają określony plan inwestycyjny.
Ponieważ obszar miasta, na którym stoją te obiekty nie posiada miejscowego planu zagospodarowania niezbędne jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Decyzję taką na wniosek zainteresowanych wydaje burmistrz miasta. Państwo S. stosowny wniosek złożyli i tu zaczęły się schody, których nie mogą pokonać. Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej Grażyna S. poinformowała wstępnie Radę o przebiegu swojej sprawy, co bardzo wzburzyło burmistrza miasta, a ponieważ część radnych wykazała zainteresowanie problemem, Krzysztof Hećman wyraził chęć rozmowy o tej sprawie na odrębnym spotkaniu. Wniosek w sprawie zorganizowania przez przewodniczącego rady odrębnego spotkania złożył radny Zbigniew Nowak. Przewodniczący Eugeniusz Tokarzewski chyba uznał, że ponieważ sprawa na uwagę tak wielkiego gremium, jakim jest rada nie zasługuje i do dnia dzisiejszego takiego spotkania nie zorganizował. Bo jak inaczej tłumaczyć brak realizacji woli burmistrza i rady. Wobec braku reakcji ze strony przewodniczącego Tokarzewskiego w sprawie spotkania, pełnomocnik prawny pani S. adwokat Radosław Nysztal zwrócił się do przewodniczącego Rady Miejskiej pisemnie z wnioskiem o zorganizowanie spotkania radnych z udziałem pani S. i burmistrza w sprawie inwestycji dotyczącej budynków byłej drożdżowni. Celem tego spotkania miało być przedstawienie radnym swojego problemu. I tu panią Sobieszczyk i jej pełnomocnika spotkało rozczarowanie. Tokarzewski uznał pismo w sprawie spotkania za odwołanie i odmówił organizacji spotkania.

- Wedle naszej wiedzy pan Tokarzewski albo nie wie, co to jest odwołanie, co jest wielkim wstydem pełniąc taką funkcję, nie odróżniać odwołania od normalnego pisma, albo działa rozmyślnie nie chcąc dopuścić do takiego spotkania - stwierdza grupa radnych miejskich.

Według nieoficjalnych informacji do burmistrza miasta zgłosił się inny inwestor, który chce odkupić byłą drożdżownię i założyć w niej własny biznes. Krzysztof Hećman temu zaprzecza i twierdzi, że sprawa drożdżowni go nie interesuje.
Andrzej Janicki
Dodaj komentarz
Źródło: Gazeta Olsztyńska
SZK | Czytano 4903 razy | 27-01-08 19:01 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1695)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11544 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu