Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Zabił dwuletnią córeczkę, żeby ukarać jej matkę
Dwuletnią Weronikę zabił własny ojciec. Zabił, żeby się zemścić na jej matce. W środę przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces 29-letniego dzieciobójcy. Ze względu na drastyczność zdarzeń sprzed roku rozprawa została utajniona.

- Jeden zarzutów postawionych oskarżonemu, że względu na cześć osoby pokrzywdzonej, zobowiązuje nas do utajnienia rozprawy - tłumaczył sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, gdy policja wprowadzała na salę niewysokiego, szczupłego mężczyznę. Sławomir M. nie zdradzał jakichkolwiek emocji. Na sali nie było ani jego konkubiny, pokrzywdzonej w tej sprawie, ani ojca, który był bezpośrednim świadkiem tragedii. Doszło do niej 21 kwietnia ubiegłego roku w Srokowie koło Kętrzyna.

29-letni mężczyzna i Renata P., mieszkali tam od niedawna. Nie potrafili się porozumieć. Sławomir M. był chorobliwie zazdrosny. Wystarczyło, że konkubina odbierała, albo wysyłała esemesa, a już się wściekał. 21 kwietnia, po powrocie z pracy, Sławomir M. zrobił konkubinie kolejną awanturę. W pewnym momencie rzucił się na nią: zrywał z niej ubranie, próbował zgwałcić. W końcu wyrzucił kobietę za drzwi. Wiedząc, że Sławomir M. został w mieszkaniu sam z dwuletnią Weroniką, Renata P. pobiegła po pomoc. Patrol złożony z policjanta i żołnierza straży granicznej oraz rodzice mężczyzny próbowali uspokajać szaleńca. Kiedy uznali, że może spełnić swoje groźby, policjant wyważył drzwi. Kiedy biegł przez kuchnię w kierunku mężczyzny widział jeszcze ruch noża. Sławomir M. zdążył dwukrotnie dźgnąć dziecko. Potem walczył z policjantami używając między innymi dziecięcego łóżeczka.

Na stole leżał list: "Zostałaś sama i baw się sama. Ha! Ha!".

Sławomir M. w śledztwie mówił niewiele. Dowiedzieliśmy się, że w sądzie po raz pierwszy starał się coś wyjaśnić. Przyznał się m.in. do zabójstwa córeczki. Nie przyznał się jednak do próby gwałtu.

Warto dodać, że Sławomir M., dwa lata wcześniej był leczony w szpitalu psychiatrycznym. Brał leki uspokajające. Psychiatrzy, którzy badali go w ubiegłym roku uznali jednak, że podnosząc rękę z nożem na córeczkę, był poczytalny.

Mężczyźnie grozi nawet dożywcie. W czwartek w sprawie, która nadal toczyć się będzie przy drzwiach zamkniętych, ma przed olsztyńskim sądem zeznawać m.in. konkubina Sławomira M.

Stanisław Brzozowski
www.gazetaolsztynska.wm.pl
niord | Czytano 3058 razy | 07-02-08 9:14 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1698)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11659 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu