Strona główna >> Artykuły >>
Nowe porozumienie
Podpisanie porozumienia pomiędzy Komendantem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej a Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego w sprawie współdziałania.
27 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Przemysław S. Kuźmiński podpisał porozumienie z Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego Tadeuszem Janem Krzemiński.

Podpisany dokument określa zasady współdziałania pomiędzy formacjami w zakresie organizowania i prowadzenia wspólnych przedsięwzięć zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na drogach publicznych, ochronę drogowych szlaków komunikacyjnych o znaczeniu międzynarodowym oraz przeciwdziałania i zwalczania naruszeń prawa, a w szczególności organizowaniu wspólnych kontroli oraz podejmowanie innych czynności mających na celu zwalczanie przestępstw i wykroczeń drogowych. Jednocześnie współpraca Straży Granicznej z Inspekcją Transportu Drogowego owocuje wyminą doświadczeń, korzystaniem z wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy obu służb a także wymianą informacji i danych gromadzonych w ewidencjach i bazach danych. Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach wspólnych szkoleń podzielą się posiadaną wiedzą w zakresie zasad dokonywania kontroli ruchu granicznego, kontroli tożsamości osób i badania autentyczności dokumentów wykorzystywanych w kontroli granicznej i transportu drogowego, kontroli drogowej i zasad identyfikacji pojazdów samochodowych realizowanej przez funkcjonariuszy SG.
W ubiegłym, 2007 roku w ramach współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Olsztynie przeprowadzono 12 wspólnych działań, w których wzięło udział 20 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 23 przedstawicieli ze strony Inspekcji Transportu Drogowego. Wynikiem przeprowadzonych działań było:

- skontrolowanie 67 przewoźników zarejestrowanych za granicą,

- skontrolowanie 14 przewoźników zarejestrowanych w kraju,

- nałożono w wyniku prowadzonych postępowań administracyjnych 11 kar na przewoźników na sumę prawie 23 000 zł.

W spotkaniu uczestniczył również Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski. W swoim wystąpieniu podkreślił wysoki poziom współpracy pomiędzy służbami. Zaznaczył wagę i potrzebę kontynuacji współdziałania funkcjonariuszy Straży Granicznej z Inspekcją Transportu Drogowego.

za: http://www.warmaz.strazgraniczna.pl
Michał Kochanowski | Czytano 1472 razy | 29-03-08 18:22 | Kętrzyn [2]


Postów
Od
Dodano 2008-03-29 21:46

Samo ble, ble, ble

A chodzi jedynie o to, żeby prusak była zadowolony i żeby do niego nie szły tańsze papieroski. A to, że dla nas Polaków jest te działanie nie korzystne, to jak widać panów wojewodów i podpułkowników nic nie obchodzi. Ważne jedynie, żeby prusak był z ich działalności zadowolony. Podobnie było w Polsce w drugiej połowie XVIII wieku i wiemy jak to się zakończyło. Szkoda tylko, że jako naród na tym tracimy, ale jeszcze gorsze, że jeszcze musimy za to płacić.
Miała być wolność, nieograniczony przepływ ludzi i towarów, a mamy mową eurokomunę...
Pozdrawiam
Zygmunt JakubowskiPostów
Od
Dodano 2008-04-01 22:28

Pakt przeciwko Polakom

Tak należy, to porozumienie rozumieć! Jak się zorientowałem stronom chodzi o to, żeby Polacy zamiast palić fajeczki pochodzące z Rosji za 3 złote palili za 6 złoty krajowe. Zamiast pić wódeczkę za 10 złoty musieli pić krajową za 25 złoty. Za gaz butlowy musieli płacić 44 złote zamiast 20 złoty za ruski. Zaś za paliwko musieli płacić 4,5 złoty za krajowe zamiast 2,50 złoty za ruskie. I takie to dobrodziejstwo dla naszego Narodu ma zapewnić nam ta nasza Straż Graniczne i ta druga, wezwana do pomocy służba. Najważniejsze z tego Szanowni Państwo jest, że to wszystko dla naszego dobra i żeby było porządnie i praworządnie.
Mieliśmy bolszewicką komunę, a teraz mamy eurokomunę. Tak jedna jak i druga wszystko robi dla naszego dobra, tylko my byśmy chcieli, żeby te ich dobro diabli wzięli...
Jednak jak diabli to ich dobro mogą wziąć skoro nasz kochany naród im jest gorzej tym bardzie popiera rządzącą PO (Poczekajcie Oszwabimy)...?
Jak byśmy w eurokomunie nie byli, to wszystko było by tańsze, a tak wszystko jest droższe i będzie jeszcze droższe. A naród? Naród jest nawet za tym...jak widać. Im drożej tym lepiej...
Nawet służby stają na wysokości zadania jak wynika z zawartego porozumienia.
Pozdrawia
Zdurniały tym wszystkim ZJ


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1685)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 9661 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Jacek
Brawo korduś,,,...
~Gosc | 2015-11-30 21:59 |

Piotrek
Kordecki ty jesteś nie możliwy było trzeba ku...we zabić . Gratulacje kolego...
~Gosc | 2015-11-30 21:57 |

Ogłoszenia
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media
26-10-13 21:00 Halloween czyli promocja satanizmu

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2016 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu
www