Strona główna >> Artykuły >>
Atrakcyjna oferta SOS-W w Kętrzynie
Dwupiętrowy budynek z czerwonej cegły otoczony zielenią i drzewami poprzycinanymi w regularne kształty cieszy oczy osób, które tu przychodzą. Tutaj, na ulicy Sikorskiego 76, mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy – specjalistyczna placówka udzielająca pomocy dzieciom i młodzieży ze specyficznymi trudnościami w nauce.
Ośrodek istnieje ponad 60 lat. Cieszy się ogromnym poważaniem, bowiem w jego murach wykształcono rzesze stolarzy, murarzy, ogrodników, kucharzy, piekarzy i krawców.
Placówkę tworzą: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Ponadto funkcjonują tu cztery Zespoły Edukacyjno - Terapeutyczne, w których uczą się dzieci upośledzone w stopniu umiarkowanym i znacznym.
Przy szkole funkcjonuje również internat, w którym uczniowie mają zagwarantowaną namiastkę domu rodzinnego. Uczą się tu, po godzinach lekcyjnych, utrzymywania porządku i samoobsługi. Stają się całkowicie samodzielni. Doskonale wykształceni nauczyciele - oligofrenopedagodzy zapewniają uczniom wszechstronny rozwój, uwzględniając przy tym ich indywidualne predyspozycje.
Szczególną uwagę poświęcają wykształceniu w wychowankach umiejętności niezbędnych w zakresie adaptacji społecznych. Praca stała się łatwiejsza odkąd Ośrodek pozyskał w latach 2005 - 2007 nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny i sportowy na kwotę 1,5 miliona złotych. Ośrodek oferuje zajęcia informatyczne, logopedyczne, a także posiada własny samochód przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W wolnym czasie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w różnorakich dziedzinach: humanistycznej, matematycznej, muzycznej lub sportowej. Jest tyle kółek zainteresowań, że ambitniejsi i wszechstronni wychowankowie mają problemy z wyborem. Niezależnie czy zdecydują się na kółko redakcyjne, muzyczne, ekologiczne czy taneczne zawsze odnoszą sukcesy w konkursach regionalnych.
Szkoła prężnie się rozwija, przybywają nowi uczniowie, pozyskuje się nowe pomoce dydaktyczne, a kadra pedagogiczna wciąż podnosi swoje kwalifikacje na specjalistycznych kursach. Zachęcamy zainteresowanych rodziców do odwiedzenia naszej placówki.

M. Ch.
Michał Kochanowski | Czytano 2606 razy | 30-04-08 8:53 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1695)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11543 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu