Strona główna >> Artykuły >>
Ośrodek Szkolno Wychowawczy
Artykuł ten powstał z myślą zachęcenia rodziców dzieci, które mają problemy w nauce do bliższego przyjrzenia się naszej ofercie. Pomagamy uczniom, którzy pragną pokonać trudności w adaptacji społecznej.

Fotogaleria ośrodka
Ośrodek szczyci się od niedawna własną Salą Doświadczeń Świata. Jest to pomieszczenie przeznaczone do stymulacji zmysłów. Dziecko z upośledzeniem w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim przebywając w sali oświetlonej kolorowymi, migającymi światłami w stanie głębokiego relaksu skupia się na doznaniach zewnętrznych. Dotyk, wzrok, słuch są umiejętnie stymulowane poprzez kontakt z profesjonalnym sprzętem. Słuchając, z taśmy, dźwięków przyrody oraz szumu wody dziecko obserwuje przepiękny obraz planet na ścianie, wszystkiego może dotknąć.
W gabinecie logopedycznym uwagę przyciąga sprzęt służący do stymulacji audio - psycho - lingwistycznej. Jest to metoda Tomatisa, która usprawnia czynne słuchanie. Terapia polega na słuchaniu odpowiednio przygotowanego materiału językowego poprze specjalne słuchawki, gdzie dźwięki podawane są drogą kostną lub powietrzną. Seans trwa 30 minut. Metoda ta pomaga dzieciom, które jąkają się, mają wady wymowy, opóźniony rozwój mowy oraz dysleksję. Warto wiedzieć, że z tej rewelacyjnej metody korzystało wielu znanych śpiewaków i aktorów, m.in. Maria Callas, Romy Schneider oraz Gerard Depardieu.
Tym, co przyciąga uwagę w szkole jest to, że większość pracowni wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt multimedialny: komputery, telewizję, dvd i radiomagnetofony. Umożliwia to wykorzystanie całego asortymentu programów dydaktyczno - logicznych wspomagających rozwój intelektualny wychowanków. Pracownia informatyczna jest zaopatrzona w komputery przystosowane do potrzeb młodzieży, także każdy zgłębi tajniki wiedzy informatycznej. Rozśpiewane dzieci będą mogły rozwijać umiejętności wokalne, gdyż na zajęciach muzycznych ćwiczy się z mikrofonami i sprzętem nagłaśniającym. Natomiast sportowcy będą rozwijać swoją tężyznę na stadionie, siłowni, sali gimnastycznej i basenie. Efekty będą wspaniałe! Nasi uczniowie co nie rusz zapełniają gabloty trofeami i złotymi medalami. Każda klasa kusi bogactwem pomocy dydaktycznych. W sali korekcyjnej sprzęt lepszy niż w niejednej siłowni, w klasie przyrodniczo - biologicznej nawet człowiek i jego wnętrze mają swoje plastikowe modele. Ta młodzież, która zechce uczyć się u nas zawodu kucharza, stolarza, murarza bądź ogrodnika również będzie usatysfakcjonowana, gdyż oferujemy odpowiednie pracownie: kuchnię wyposażoną w sprzęt gospodarstwa domowego,
stolarnię, mamy nawet ogród. Dziecko uczy się praktycznie. Dbamy o komfort naszych podopiecznych, dlatego wszystkie pracownie iskrzą blaskiem i mienią się kolorami. Są prawdziwą wizytówką naszego Ośrodka.
W niczym nie zostawiamy swoich podopiecznych. Dbamy nawet o ich dojazd do szkoły. Na co dzień uczniów przywozi i odwozi autobus, zaś na basen i wszelkiego rodzaju imprezy mamy samochód przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oferujemy Wam, Drodzy Rodzice, także coś, co jest bezcenne: zrozumienie, cierpliwość, ciepło i pomoc w każdej sytuacji. Najlepiej jest odwiedzić nasz Ośrodek, by móc naocznie delektować się bogactwem wyposażenia i swobodnie zdecydować o zapisaniu dziecka do szkoły.
M. Ch.
Michał Kochanowski | Czytano 1993 razy | 18-05-08 11:31 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1686)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 10202 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Jacek
Brawo korduś,,,...
~Gosc | 2015-11-30 21:59 |

Ogłoszenia
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media
26-10-13 21:00 Halloween czyli promocja satanizmu

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu