W związku z realizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej projektem naukowo - badawczym "Śladami zbrodni 1944-1956" zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie wszelkiej pomocy w realizacji w/w projektu. Szukamy materiałów dotyczących zbrodni komunistycznych w latach 1944-1956:
- siedziby urzędów bezpieki
- miejsca zbrodni
Celem jest zebranie i przekazanie IPN materiałów dotyczących zarówno funkcjonariuszy, jak i ofiar.
W związku z realizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej projektem naukowo - badawczym zwracamy sie do Państwa z prośbą o udzielenie wszelkiej pomocy w realizacji projektu "Śladami zbrodni 1944-1956". Historia zbrodni komunistycznego aparatu represji od kilkunastu lat jest przedmiotem badań wielu historyków. Do polskiego prawodawstwa na stale wprowadzone zostało pojęcie zbrodni komunistycznych - dając podstawę do ścigania winnych ich popełnienia.
Program zakłada sporządzenie dokumentacji fotograficznej, filmowej obiektów wykorzystywanych przez 'bezpiekę'.
Zakresu najnowszej historii polski. kierujemy go do historyków, studentów, działaczy społecznych i kulturalnych, pracowników przedstawicieli samorządu terytorialnego.
W wymiarze edukacyjnym , kierujemy go do nauczycieli i uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. naszym celem jest ukierunkowanie ich aktywności na poznawanie historii "małych ojczyzn' poprzez najbardziej dramatyczne przejawy terroru komunistycznego. przesłane do IPN przez nauczycieli i uczniów materiały zostaną w przygotowane i opublikowane na stronie internetowej, zaś najciekawsze z nich zaprezentowane zostaną w przygotowanym przez Instytut albumie dokumentacyjno-fotograficznym.
Kontakt