Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Sierpień '80
Dnia 31 sierpnia 2008r. w 28 rocznicę podpisania umów sierpniowych delegacje związkowców złożyły kwiaty pod pomnikiem Solidarności w Kętrzynie.

SZK | Czytano 2289 razy | 01-09-08 14:53 | Kętrzyn [15]


Postów
Od
Dodano 2008-09-01 15:52

Robotnicy walczyli..

krew przelewali a do rządzenia dorywają się partie pokroju Samoobrony a w miastach jej wypierdki zwane społecznymi działaczami. Hańba i wstyd!!!!Postów
Od
Dodano 2008-09-01 17:22

A gdzie pomnik ?

Na zdjęciu tylko są ci co krew przelewali. Chyba autorowi nie chodziło o rocznicę a promowanie nieudaczników.Postów
Od
Dodano 2008-09-01 20:16

sierpien 80

Ten pierwszy od Sezamu wygląda na prawdziwego kombatantaPostów
Od
Dodano 2008-09-01 20:57

Pomnik

Jakie miasto taki pomnik. To tylko tabliczka na murze. Jakby w Kętrzynie było więcej środowisk patriotycznych to i pomnik byłby widoczny.Postów
Od
Dodano 2008-09-01 21:29

dziadostwo

same dziadostwo na fotcePostów
Od
Dodano 2008-09-01 23:06

Pomnik, albo ci z krzyża z

To sprawy drugorzędne. Ważniejsze jest to, że NSZZ Solidarność miała być ruchem ogólnospołecznym, którego głównym celem miało być obalenie w Polsce żydo-komuny i uniezależnienie się Związku Sowieckigo. Jednak szybko okazało się, że na czele Związku Solidarność stanęli dzieci i wnuki tzw. komunistów stalinowskich oraz byli komuniści typu Mazowiecki, Geremek, Balcerowicz, Michnik, Kuroń i inni i w większości żydowskiego pochodzenia. Natomiast po Polaku Andrzeju Gwiazda na czele Związku Solidarność stanął były agend ubecji, który szantażowany ujawnieniem jego niechlubnej przeszłości realizował program rządzącej komuny. Program był jasny i czytelny, przemiany tak, ale włos z głowy nie może spaść żadnemu byłemu komuchowi z Jaruzelskim włącznie. I z tego zadania wódz NSZZ Solidarności TW Lech Wałęsa w 100% się wywiązał. Sowiecki komunizm w Polsce przestał istnieć, to fakt. Komuniści i komuna w Polsce nie została potępiona, to również fakt. Inaczej było w Rumuni, Czechach, czy w Niemczech. Konsekwencji za swoje ludobójcze czyny przeciwko Polskiemu narodowi w czasach stalinowskich uniknęli również komuniści żydowskiego pochodzenia. Bo ich dzieci stali na czele NSZZ Solidarność i wymyślili tzw. grubą kreskę.
A dzisiaj, co mamy? Dzisiaj mamy, jewrokomunę. Z 500.000 tysięcznej rzeszy obecnych urzędasów pasożytów, wojskowych, sędziów, prokuratorów itd. w Polsce to w większości dzieciaczkowie byłych komuchów, którzy jak najbardziej umacniają komunę w Polsce. W rzeczy samej prowadząc Naszą Kochaną Polskę do zguby i na pożarcie Niemcom. O zgrozo, ale analogia końca XVIII wieku jest tu jak najbardziej...
A gdzie są obecnie dzieci Prawicy? Za granicą oczywiście...
Pozdrawiam serdecznie
Zygmunt Jakubowski
Postów
Od
Dodano 2008-09-02 1:19

No na fotce to..

...super działacze zastanawiam się czy potraktować te kwiatki za oddane czci związkowcą czy może profanacją idei Solidarności?Postów
Od
Dodano 2008-09-02 3:08

Solidarnosc

Zadaniem solidarności absolutnie nie miało być zniesienie "żydokomuny" jak pan to nazwał. Miałem przyjemność współpracować z panem Andrzejem Gwiazdą i Joanną Gwiazdą przez kilka lat w ramach Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego i Federacji Anarchistycznej. Na zawsze zapamiętam słowa p. Andrzeja: "nigdy nie walczyliśmy o kapitalizm, walczyliśmy o zmiany w ustroju socjalistycznym, dopóki postulaty solidarności z roku 80 nie zostaną zrealizowane, nasza walka się nie zakończy". Dla przypomnienia podam 21 postulatów:1. Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczących wolności związków zawodowych.

2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.

3. Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku i publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

4. Przywrócić do poprzednich praw

a. ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r., studentów wydalonych z uczelni za przekonania,

b. zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jan Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),

c. znieść represję za przekonania.

5. Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.

6. Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez: a. podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, b. umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ).

8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2 tys. zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.

10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko nadwyżki.

11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.

12. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywilejów Milicji Obywatelskiej, Służby Bezpieczeństwa i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnych sprzedaży itp.

13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).

14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, dla mężczyzn do 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn bez względu na wiek.

15. Zrównać renty i emerytur starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.

16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełna opiekę medyczną osobom pracującym.

17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres 3 lat na wychowanie dziecka.

19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

20. Podnieść diety z 40 do 100 złotych i dodatek za rozłąkę.

21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.Postów
Od
Dodano 2008-09-02 3:10

,

Proszę o zastanowienie, które z powyższych postulatów do tej pory nie zostały zrealizowane.Postów
Od
Dodano 2008-09-02 15:11

Zastanawiający jest fakt

że najbardziej rozżaleni i obrażający Lecha Wałęse są ci którym do korytka dostać sie nie udało i marzył się im Polski model demokracji (czytaj komunistyczny). Myślę że to oni mieli za zadanie kierować działaniami Solidarności i trzymć Wałęse na wodzy a gdy to się nie udało i komuchą wymkneło z rąk to postanowiono wielu ludzi w tym Wałęsę zdyskredytować. Fakty są takie że wiele SB akt spaliła (palono nie na chybił trafił ale te najważniejsze)
zostawiające "śpiochów" a zostały wytwożone i bardzo mało znaczące. A teraz po latach byle gnida może obrażać Wałęsę nazywając go TW (min.Zygmunt) albo inna machać w prasie lokalnej papierami z IPN że ktoś go pomawia.Postów
Od
Dodano 2008-09-02 15:13

Szanowny Współpracowniku

Pana Gwiazdy, te 21 postulatów, to były żądania tego, co było w tzw. wolnym świecie, a czego nie było z tzw. komunie. Generalnie chodziło o wolność, ale tak się składa już od wieków, że gdzie komuna, to tam nie ma wolności. Religijnej, politycznej, czy gospodarczej. Po 28 latach koło się zatoczyło i obecnie w Polsce zamiast wolności gospodarczej mamy większy zamordyzm niż za komuny. Jest, to wina niewłaściwego kierunku przemian jak to przedstawiłem powyżej.
W jednym zgadzam się z Szanownym, że wiele z tych 21 postulatów, to czysty marksizm. I miedzy innym, dlatego nie należałem, do NSZZ Solidarność. Należałem do środowiska, które chciało uniezależnienia się od sowietów i liberalizmu w gospodarce. Wszystko inne było drugorzędne.
Pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2008-09-06 14:54

Tytul

"Robotnicy walczyli..
krew przelewali a do rządzenia dorywają się partie pokroju Samoobrony a w miastach jej wypierdki zwane społecznymi działaczami. Hańba i wstyd!!!!"

Kto z naszego miasta jest z Samoobrony?Postów
Od
Dodano 2008-09-07 1:27

ja

uśmiechPostów
Od
Dodano 2008-09-07 10:38

Tytul

co ty za głupoty piszesz? Nie ma już samoobrony, a poza tym co samoobrona ma wspólnego z Solidarnością lat 80??Postów
Od
Dodano 2008-09-17 0:05

do ZJ

Coś w tym i nie tylko w tym temacie Ci sie pojeb...!


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu