Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Debaty nie będzie, bo samorządy są niepoważne
Sprawa rzekomo złej sytuacji w kętrzyńskim szpitalu zabiera sen z powiek wielu mieszkańcom naszego miasta. Po raz kolejny wraca temat debaty nad przyszłością naszej placówki medycznej. Starosta nie widzi jednak poważnych kandydatów do rozmów, ale i nie ucieka od dyskusji (foto: ketrzyn.wm.pl)
Wniosek, by zorganizować debatę na temat szpitala, trafił w ręce Rady Powiatu Kętrzyńskiego z inicjatywy Janiny Łukszy, Urszuli Baranieckiej, Krystiana Abramowicza, Danuty Lizak, Władysława Serawina i Łucji Niewiadomskiej skupionych wokół Platformy Obywatelskiej Zarząd koła nr 2.

- Nadmierna eksploatacja lekarzy w szpitalu, doprowadziła do sytuacji, kiedy odpowiedzialni, sumienni lekarze odchodzą z pracy. Taka polityka może doprowadzić do zamknięcia i tym samym likwidacji placówki - martwią się wnioskodawcy.

W dokumencie czytamy również, że "kierowane do Rady Gmin przez starostę zapytania o ewentualne przystąpienie do spółki nie zawierają żadnych planów funkcjonowania szpitala", co świadczy o braku koncepcji na zarządzanie szpitalem. Dalej, że "narastający od wielu miesięcy konflikt wokół składu Rady Społecznej Szpitala dodatkowo budzi wiele wątpliwości".

Wnioskodawcy żądają zatem wspólnej debaty z udziałem przedstawicieli środowiska lekarskiego, pielęgniarskiego, związków zawodowych działających na terenie szpitala, burmistrzów, wójtów i mieszkańców powiatu kętrzyńskiego. Co na to Tadeusz Mordasiewicz, Starosta Kętrzyński?

- Nie zgadzamy się z opinią o "nadmiernej eksploatacji" lekarzy. Czytając ten zarzut dziwię się, że w latach ubiegłych dochodziło do takich anomalii jak praca lekarzy po 26 godzin na dobę, nie pamiętam, aby ktokolwiek wtedy protestował, że lekarze są "nadmiernie eksploatowani" — odpiera jeden z argumentów Starosta. Jednocześnie poinformował, że kierowane do samorządów pisma zawierały konkretny pomysł na dalsze funkcjonowanie szpitala, czyli spółka zawiązana przez poszczególne samorządy.

- Niestety z przykrością stwierdzam, że żaden z samorządów nie jest w stanie w sposób poważny dyskutować o przyszłości tej placówki. Zarząd Powiatu nie ucieka od dyskusji. Przyjmujemy wszystkie uwagi i spostrzeżenia, które mogą służyć dobru szpitala, ale jedynym forum do debaty jest Rada Powiatu, która jest odpowiedzialna za przyszłość szpitala - informuje Tadeusz Mordasiewicz.

Ewa Kisielewska
e.kisielewska@gazetaolsztynska.pl
~Gosc | Czytano 2129 razy | 24-10-08 13:07 | Kętrzyn [8]


Postów
Od
Dodano 2008-10-24 23:54

Jak widać, ciągle durnie

zajmują się szpitalami. Wystarczy pozwolić na zakładanie prywatnych szpitali, a te, które są pozwolić sprywatyzować i będzie po problemie. No, ale czy Polaków dzisiaj stać na mądre i logiczne myślenie? Jak widać z ogólnopolskich debat, że nie. Komusze myślenie nas nie opuszcza. Polacy powtarzają bezmyślnie i kompletne brednie za tymi durniami i złodziejami z Brukseli, że to, co uspołecznione, czy upaństwowione, to jest lepsze od prywatnego. A to kompletna bzdura. Bo o szpitalach, czy stoczniach to ciągle słyszymy, ze jest źle. Jednak o prywatnych przychodniach nie słyszymy nic złego i do nich nic nie musimy ciągle dopłacać. A jaki był bardak w i z PGR-ami, czy prawie ze wszystkimi innymi uspołecznionymi zakładami. A jak stały się nie państwowe, to raptem zniknęły wszystkie problemy. A czy ci durnie, złodzieje i marnotrawcy publicznego grosza od ciągłego reformowania szpitali, czy stoczni w duchu komuny nie zauważają, że np. w Kętrzynie odkąd piekarnie, mleczarnie producenci i dostawcy warzyw i żywności są w rękach prywatnych, to nigdy niczego nie brakuje? A pamiętamy jak było za komuny. Ciągle wszystkiego brakowało, a jak były 2-3 dni wolne, to zawsze chleba i mleka brakowało. Bo ci towarzysze z podwójnymi podbródkami, grubymi paluchami i w przymałych garniturach nigdy nie mogli utrafić ile, czego trzeba dostarczyć. I zwalali zawsze wszystko na spekulantów. A dziś prywatny i wolny rynek jakoś sobie radzi. I przez 7 dni w tygodniu mamy zawsze świeży chleb i bułeczki. Tak samo będzie z prywatnymi szpitalami. Ludzie pomyślcie logicznie.
Jednak te wszystkie komusze dysputy może i też są logiczne. Bo w tym bałaganie iluż to złodziei może się nakraść. Dlatego komuchy i złodzieje chcą komuny i nacjonalizacji. Bo w komunie cwaniaki i złodzieje mogą obławiać się do woli. A na to wszystko pracują leszcze oczywiście... A na koniec swojego żywota dostają emeryturki po 600-700 złoty no i leczenie bezpłatne...
Lepiej dostać 6.000-7.000 emerytury i płacić sobie za leczenie. Tak mogłoby być. Jednak najpierw należałoby sierpem i młotem przepędzić tę czerwoną ho..tę...
Szpital Szanowny Panie Starosto wystawić do przetargu i opylić go jakiemuś prywaciarzowi i po sprawie. Nawet za jedną złotówkę starostwu się opłaci, bo już nie będzie musiało rocznie milionów pompować w tę studnię bez dna. Ale to nie przejdzie, bo złodzieje i pasożyci podniosą aj waj, leszczy otumanią, że będą leżeli pod mostem chorzy i nie leczeni. W wyniku, czego leszcze dadzą się znowu opodatkować, czyli okraść i po raz setny pozwolą komuchom zreformować szpital...do następnej reformy. Za pieniądze naiwnych leszczy oczywiście.
Serdecznie pozdrawiam
Zygmunt JakubowskiPostów
Od
Dodano 2008-10-25 7:40

Krętaczki Cwaniaczki!

Komentarz wyżej utwierdza mnie że kręgi krentaki.pl ostrzą ząbki na szpital (dziwny atak w artykułach) za złotóweczkę przejąc powoli zmieniać zakres usług medycznych aż do momentu przejęcia za grosze działki z budynkiem. Dzięki Burmistrzowi jeszcze tego nie zrobiono ale to kwestia ustawy sejmowej. Należy sobie zadać pytanie jeżeli dziś my pacjęci nie mamy praktycznie wpływu na to co dzieje się w szpitalu to co będzie jak jakiś cwaniaczek przejmie go za złotówkę chociażby taki jak ten wyżej komentujący?Postów
Od
Dodano 2008-10-25 12:30

Tytul

Jak korzystam z usług medycznych to tylko prywatnie!Bo pracując nie mam czasu czekać w tych brudnych i śmierdzących państwowych korytarzach. Pójdź chłopie do państwowego dentysty, a potem do prywatnego i sam se odpowiesz dlaczego należy sprywatyzować szpitale.
Pewne usługi np jak porodówka powinny być nieodpłatne ale cała reszta : płacić płacić i wymagać poziomu leczenia.
Należy wprowadzić współfinansowanie pacjentów wówczas nie będą nadużywać swych przywilejów. Obecnie człowiek naprawdę chory musi czekać w kolejce aż zostaną obsłużeni symulanci.
Popieram Zygmunta!Postów
Od
Dodano 2008-10-25 13:12

Paula

Tak naprawdę to czy mamy w Kętrzynie szpital ? Szpital to sprawny personel leczący i zarządzający, urządzenia i sprzęt medyczny oraz budynek szpitalny. Uważam, że mamy tylko budynek szpitalny na dodatek udział jego w wartości całego szpitala jest najmniejszy. Ale wyobraźmy sobie, że szpital bankrutuje, starosta wystawia na sprzedaż w licytacji. Widzę tego głupka co da 1 zł za ten budynek do innych celów niż prowadzenie szpitala. Po pierwsze jest to obiekt zabytkowy, nic nie można bez zgody konserwatora przebudować czy dokonać rozbiórki, po drugie plan miejscowy określa tą lokalizację jako usługi publiczne. Po trzecie trzeba być wyjątkowo niezorientowanym rynkowo czyli być małym Dyziem, żeby pleść bzdury o hotelu, banku, hurtowni itp. Ten budynek ze względu na swoją konstrukcję i funkcjonalność nie nadaje się do czego innego niż obecnie. A ponieważ mamy budynek szpitalny a nie szpital dlatego Kętrzyniacy wybierają szpitale w innych miastach. A do kogo należy mieć oto pretensje – do właściciela. Tak panie Starosto, do rządzenia to Pan się nie nadaje.Postów
Od
Dodano 2008-10-25 15:23

Tytul

Starostwie sie zmieniaja, a jakos uslug szpitalnych nie. Wiec nie pisz ze to wina burmostrza czy starosty. Po prostu kętrzyn od wielu lat ma kiepski szpital, który służy jako porodówka i umieralnia.Postów
Od
Dodano 2008-10-25 18:47

Tytul

Posłanka PO Sawicka mówiła coś o "kręceniu lodów" na szpitalach. Ciekawe co miała na myśli?Postów
Od
Dodano 2008-10-25 22:03

PO, to POrąbana

partia, więc i myśli ich członków są też POrąbanePostów
Od
Dodano 2008-10-25 22:06

Całe szczęście,

że nasz Starosta jedynie posiwiał, a nie np. ocipiał...
AS


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu