Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Rok w Schengen
W murach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie odbyła się dziś (10.12) konferencja pod hasłem „Rok w Schengen”. Celem spotkania była wymiana spostrzeżeń i doświadczeń zdobytych w ramach rocznego uczestnictwa Polski w strukturach Schengen.
W konferencji udział wzięli przedstawiciele WMOSG z komendantem Oddziału ppłk. SG Przemysławem Kuźmińskim na czele, Robert Torenc - dyrektor Izby Celnej w Olsztynie, insp. Wojciech Sobczak - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Tadeusz Krzemiński - Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, Wiesław Matys - Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie, Bogumił Osiński - pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. kontaktów międzynarodowych, Aneta Brzyska z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Leszek Gabriel - Prokurator Rejonowy z Braniewa.

Podczas konferencji m.in. podsumowano działalność Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w 2008 r., ze szczególnym uwzględnieniem realizacji zadań w I roku funkcjonowania w strukturach Schengen.

Od stycznia 2009 r. katalog zadań Straży Granicznej zostanie poszerzony o uprawnienia do kontroli legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców oraz powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom. Pozwoli to strażnikom granicznym kontrolować nie tylko pobyt cudzoziemców na terytorium Polski, ale również podejmowanie pracy na terenie naszego kraju.

Straż Graniczna jest instytucją, która najczęściej ma do czynienia z cudzoziemcami. Obecnie w bezpośrednich kontaktach z obywatelami innych państw strażnicy mogli kontrolować dokumenty pobytowe. Kiedy tym sytuacjom towarzyszyła praca (samozatrudnienie), funkcjonariusze korzystali z pomocy innych instytucji np. Inspekcji Pracy.

- Od stycznia to się zmieni, będziemy samowystarczalni, uzbrojeni w narzędzia do przeprowadzenia kompleksowej kontroli cudzoziemców - mówi Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy WMOSG w Kętrzynie. - Konferencja "Rok w Schengen" ma m.in. na celu uprzedzić wszystkich zainteresowanych o naszych nowych uprawnieniach, by w styczniu 2009 r. nie byli zaskoczeni.

za: olsztyn24.com
~Gosc | Czytano 3267 razy | 11-12-08 7:44 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1698)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11652 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu