Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Łatwiej znajdą pracę
Zakończył się I etap projektu pod nazwą "Wsparcie bezrobotnych osób niepełnosprawnych w powiecie kętrzyńskim&". 29 beneficjentów zdobyło nowe umiejętności w aktywnym poszukiwaniu pracy.
Uczestniczki projektu podczas warsztatów artystycznych
Uroczystość zakończenia pierwszego etapu odbyła się w kętrzyńskim starostwie. Systemowy projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i będzie trwał 5 lat.

— Głównym celem tego etapu, który trwał cztery miesiące, była pomoc niepełnosprawnym w aktywizacji zawodowej i społecznej. Chcemy, aby uczestnicy projektu wiedzieli, gdzie szukać pomocy i jak skutecznie znaleźć pracę — mówi Małgorzata Bejnarowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które jest realizatorem projektu.

W rekrutacji uczestników wzięły udział ośrodki pomocy społecznej. Dużej pomocy udzielił Powiatowy Urząd Pracy. Niepełnosprawni mieli zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym, uczyli się umiejętności aktywnego poszukiwania pracy. Końcowym etapem był turnus rehabilitacyjno – usprawniający połączony z warsztatami aktywizacyjnymi w Nowej Wsi k. Suwałk. Na turnusie uczestnicy zdobywali nie tylko praktyczne umiejętności, ale też jeździli na wycieczki oraz chodzili do kina i teatru. Gratulacje beneficjentom złożył starosta Tadeusz Mordasiewicz.

— Jestem przekonany, że po takim szkoleniu uwierzyli państwo w swoje siły. Poprawiły się wasze zdolności praktyczne i predyspozycje osobiste niezbędne do pokonywania trudności na rynku pracy — mówi starosta.

Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli utworzone przez starostwo stanowisko do obsługi osób niepełnosprawnych sfinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pierwszym petentem został Ryszard Wasilewski, który złożył wniosek o wydanie karty parkingowej.

— Brałem udział w tym projekcie i jestem z tego bardzo zadowolony. W Kętrzynie trudno o pracę, ale teraz już wiem, jak się do tego zabrać. Nabrałem pewności siebie i wiele się nauczyłem — przekonuje pan Ryszard. Pierwsi uczestnicy projektu zarejestrowali się w urzędzie pracy i sami też aktywnie poszukują zatrudnienia. Na efekty trzeba będzie poczekać, ale do odważnych świat należy.

Mirosław Bauer
ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
Gazeta w Kętrzynie
~Gosc | Czytano 1949 razy | 16-01-09 18:48 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1689)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 10417 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Jacek
Brawo korduś,,,...
~Gosc | 2015-11-30 21:59 |

Ogłoszenia
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media
26-10-13 21:00 Halloween czyli promocja satanizmu

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu