Strona główna >> Artykuły >>
Szanowni Państwo
W tym roku będziemy obchodzić 29 rocznicę porozumień sierpniowych. Ruch solidarnościowy skupił pod swoim sztandarem wszystkie warstwy społeczne. Dzięki temu odnieśliśmy wielkie zwycięstwo, które pozwala nam i naszym dzieciom żyć w wolnym kraju.
Wolność jest bezcenna, mogli się o tym przekonać Ci, którzy w latach 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych walczyli o nią, by wyrwać się z uścisku komunizmu. To są wszyscy Ci, którzy w walce o demokrację tracili zdrowie i życie. Jan Paweł II mówił, że solidarność to jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu. Ile pozostało nam z nauki ojca świętego ? Ile daliśmy i dajemy swojej dobroci innym, zwykłej życzliwości takiej płynącej z dobroci serca drugiemu ? Jakże szybko zapominamy o zaufaniu i szacunku do drugiego człowieka. Powodem są zwykłe gierki i kalkulacje, które w walce politycznej są ważniejsze od człowieka. Jakże łatwo poprzez zmanipulowane informacje oskarżyć człowieka, zniszczyć jego tożsamość, godność i renomę a tylko dlatego, że ma chociażby inne poglądy polityczne. Bardzo negatywnym zjawiskiem, wręcz patologicznym jest tak zwane wycinanie przeciwnika, wystarczy, że jest z innej opcji politycznej. Każdorazowo jednak wylewamy dziecko z kąpielą a to dlatego, że w czasach komuny to Ci bezimienni wspólnie w jednym szeregu za cenę zdrowia i życia walczyli o wolność i demokrację, przeciwko uciskowi jaki wtedy panował a dzisiaj tracą godność do normalnego życia. Ci, którzy dzisiaj pełnią wysokie funkcje publiczne zapomnieli, że to właśnie dzięki tym wszystkim cichym i skromnym bohaterom mogą piastować stanowiska Starosty, Burmistrza czy Wójta. Na mocy ówczesnych porozumień komunistyczne władze zobowiązały się do ponownego zatrudnienia osób zwolnionych wcześniej z pracy. Komuniści dotrzymali swego słowa i każda osoba, która z przyczyn politycznych została zwolniona z pracy mogła do swego zakładu wrócić.
Dzisiaj w wolnej Polsce słyszymy i widzimy jak zwalnia się ludzi z pracy za to tylko, że polityczne myślą inaczej, akurat nie tak jak rządzący. Czy oto walczyła solidarność? Inny przykład to zgoda tamtej władzy na poddanie pod publiczną dyskusję kierunku rozwoju państwa tzw. „założenia reformy państwa”, gdzie każdy mógł swobodnie wypowiadać się w temacie rozwoju państwa. Należy więc wsłuchiwać się w głos społeczny podczas projektowania wizji rozwoju województw, miast i gmin. Można korzystać z doświadczenia tych, którzy w tamtych czasach mieli wizję Polski i walczyli o taką demokrację, w której mogliby dzisiaj wprowadzać te marzenia, snute na różnych niejednokrotnie potajemnych spotkaniach a niedostępne wtedy i dziś.
Niestety właśnie tak jak wtedy tak i dziś są zwalczani w każdy dostępny sposób.
Apeluję więc do rządzących na wszystkich szczeblach administracji o wypełnianie idei jaką zapoczątkowała solidarność w stosunkach na linii władza – obywatel.
Z poważaniem
Andrzej Maria Szpak | Czytano 4164 razy | 2009-08-31 16:14 | Kętrzyn [2]


Postów
Od
Dodano 2009-09-04 21:41

Solidarność, to była jedyn

wielka manipulacja żydokomuny.
W wyniku czego komunizm zamieniono na socjalizm. Komunizm jest wtedy gdy władza zabiera obywatelom od 80 do 100 procent ich majątku, czy dochodu. Socjaliza zaś jest wtedy, gdy państwo zabiera obywatelom od 60 do 80 procent ich dochodu, czyli jak obecnie.
Gwoli przypomnienia, to okupańci niemieccy w latach 1939-45 narzucili Polakom 25 procentowy podatek, a za cara i cesorzy podatek był 6-10 procent od dochodu...
Tak więc Solidarność, to nic innego jak tylko żydowskie panowanie nad Polakami...
hej
ASPostów
Od
Dodano 2009-10-02 15:28

Poniżej krytyki...

Prokuratura Rejonowa w Augustowie (Podlaskie) umorzyła postępowanie wobec 50-letniego radnego powiatu augustowskiego Dariusza S. za jazdę rowerem po pijanemu, gdyż jechał on drogą niepubliczną - poinformował w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.
Radny pod koniec lipca jechał rowerem tzw. bulwarem obok Kanału Augustowskiego. Kiedy zatrzymała go policja, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Radny został zatrzymany do wyjaśnienia i usłyszał zarzut.
Radny nie poniósł żadnych konsekwencji. Dariusz S. poza funkcją radnego jest dyrektorem jednej z augustowskich szkół i członkiem miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.(PAP)


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11459 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu