Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Bezpieczna rodzina w bezpiecznej Europie
W dniach 22-23 października br. w Kętrzynie odbyła się międzynarodowa konferencja na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie: "Bezpieczna rodzina w bezpiecznej Europie". Międzynarodowa nie tylko z nazwy, gdyż swoimi doświadczeniami na polu realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem w rodzinie dzielili się z uczestnikami konferencji przedstawiciele europejskich państw: Czech (Praha, Jesennik, Brutal), Łotwy (Gulbene, Stradi), Litwy (Rejon Prienai i Okręgu Taurowi), Rosji (Kaliningrad, Rejon Oziersk Obwód Kaliningradzki), Danii (Regionalna Gmina Bornholm.
Organizatorami spotkania ,obok Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Kętrzyn i Komendy Powiatowej było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie. Głównym celem było wypracowanie efektywnych metod, które będą zapobiegać i ograniczać przemoc w rodzinie. Jako przedstawiciel Powiatu Kętrzyńskiego wystąpił Starosta Tadeusz Mordasiewicz, który przybliżył zadania z zakresu pomocy społecznej realizowane przez PCPR. W rzetelny sposób przedstawił faktyczne sposoby udzielania pomocy ofiarom, z których mogą skorzystać zgłaszając się do Punktu Interwencji Kryzysowej ,aby w godnych warunkach i przy wsparciu specjalistów zacząć nowe, pozbawione agresji wobec nich, życie. PCPR, oprócz pomocy ofiarom stara się również wpłynąć na zmianę zachowań wśród tych, którzy przemocy domowej się dopuszczają, realizując tzw. Program Korekcyjno- Edukacyjny dla Sprawców Przemocy. Starosta Tadeusz Mordasiewicz podziękował również organizatorom, którzy doprowadzili do zebrania w jednym miejscu przedstawicieli wielu państw i instytucji, aby wspólnie przeciwdziałać domowej agresji. Burmistrz Miasta Kętrzyn, Pan Krzysztof Hećman, omawiał wady i zalety systemu prawnego w Polsce, który wyznacza sankcje za stosowanie przemocy wobec rodziny. Podkreślał, że kara powinna być w stu procentach egzekwowana, aby chronić ofiary i zapobiegać rozprzestrzenianiu się tych nieakceptowanych przez większość społeczeństwa zachowań. Wszyscy zebrani dzieląc się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i proponując nowatorskie kierunki zmian jakie należy dokonywać, aby jeszcze skuteczniej niwelować przemoc wobec rodzin, zgodnie przyznawali jak ważna jest wymiana informacji i współpraca organizacji rządowo - samorządowych z wymiarem sprawiedliwości i organizacjami pozarządowymi.
Michał Kochanowski | Czytano 2056 razy | 2009-10-27 14:11 | Kętrzyn [1]


Postów
Od
Dodano 2009-10-29 16:37

Tytul

przemoc w rodzinach ? i kto to robi ? jak nie urzędnicy,swoim nieróbstwem i utrudnianiu pracować ludziom


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11364 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu