Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Mikołajki w Salpiku
W niecodziennej roli 6 grudnia przybyła na ziemię kętrzyńską posłanka PiS Iwona Arent. Wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Teresą Prokop, Radą Rady Gminy Mirosławą Katiuszyn oraz Sołtys z miejscowości Salpik Reginą Krzemińską zorganizowała mikołajkowe spotkanie dla dzieci z Gminy Kętrzyn.

ZDJĘCIA – fot. Michał Kochanowski
Iwona Arent w niedzielne popołudnie, otwierając zabawę zwróciła się przede wszystkim do najmłodszych, obiecując, że lada moment zjawi się oczekiwany przez wszystkich Święty Mikołaj. Dzieci chóralnym zaproszeniem przywołały długo wyczekiwanego gościa.

Spotkanie nie mogło się przecież odbyć bez Świętego Mikołaja, który w odpowiedzi na wezwania przybył z workami wypchanymi przez prezenty.
Dziadek w czerwonym odzieniu, czerwoną czapką i długą siwą brodą rozpoczął ciężką pracę. Z pomocą Śnieżynki obdarowywał wszystkie obecne dzieci podarunkami.

Ponad sto paczek, w których można było znaleźć słodkie przysmaki oraz drobne upominki trafiły do dzieci z miejscowości min.: Salpik, Koczarki i Langanka. Mikołajki zorganizowane w wiejskiej świetlicy to inicjatywa, w której nie często występują parlamentarzyści, sprawiając radość dzieciom i ich rodzicom.
Najmłodsi śmiało odbierali należne im tego dnia przydziały słodkości, odwdzięczały się Świętemu Mikołajowi najróżniejszymi wierszykami, w których witały wędrowca z dalekiej północy. Kiedy przybysz z Laponii wypełnił swój obowiązek, przy akompaniamencie zespołu rozpoczęła się prawdziwa mikołajkowa zabawa.

- W sposób szczególny są mi bliscy mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego i często odwiedzam różne miejscowości z tego terenu. W taki dzień jak dzisiaj najważniejsze były dzieci, którym chciałam sprawić odrobinę radości - powiedziała Iwona Arent.

Przykład dla innych a może zwyczajna potrzeba obecności wśród ludzi... Był to napewno pracowity dzień dla parlamentarzystki PiS. Tego dnia podzieliła poselskie obowiązki z uczestnictwem we wspaniałej zabawie z dziećmi.
Michał Kochanowski | Czytano 2316 razy | 06-12-09 18:42 | Kętrzyn [1]


Postów
Od
Dodano 2009-12-07 7:44

wielbiciel

Ta Pani poseł to chyba powinna być tą Śnieżynką bo jest bardzo ładną kobietą.


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1698)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11652 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu