Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Rekordowa Wenta Dobroczynna
Co najmniej 43 tys. złotych zebrano podczas dzisiejszej (6.02) XII Wenty Dobroczynnej, zorganizowanej przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej. To najwyższa kwota, jaką udało się zebrać w dotychczasowej historii Went Dobroczynnych.

ZDJĘCIA – olsztyn24.com
Główne źródło przychodów Wenty to licytacje, na które wystawiono kilkadziesiąt przedmiotów, głównie obrazów. Wśród licytowanych przedmiotów były m.in. porcelanowy dzwoneczek, ozdobiony kobaltem i 24-karatowym złotem, podarowany przez Marię Kaczyńską, wieczne pióra wojewody Mariana Podziewskiego i senatora Ryszarda Góreckiego, płaskorzeźba przekazana na aukcję przez abpa Wojciecha Ziębę i kopia ikony ofiarowana przez abpa seniora Edmunda Piszcza. Były też obrazy takich mistrzów jak Ewa Bażanowska, Iwona Bolińska-Walendzik, Wiesław Wachowski i Aleksander Wołos.

Najbardziej zaciekłą licytację prowadzono o Ikonę Chrztu Pańskiego, podarowaną Akcji Katolickiej przez Warmińską Delegaturę Zakonu Kawalerów Maltańskich. Ostatecznie ikona "poszła" za 7 tys. zł. Wysoką cenę (2 tys. zł) osiągnęła też ofiarowana przez abpa Edmunda Piszcza kopia ikony. Tyle samo zapłacił wiceprezydent Olsztyna Jerzy Szmit za skrzynię posażną z początku XX wieku, podarowaną przez Jarosława Borowika z Dobrego Miasta.

Wstępne obliczenia organizatorów wskazują, że aukcje przyniosły przychód w wysokości 26 860 zł. Do tego należy dodać przychody z loterii, sprzedaży wyrobów rękodzieła artystycznego i z kart wstępu.
W ramach Wenty Dobroczynnej przeprowadzona została też dodatkowa licytacja obrazu "Konie" Tadeusza Piotrowskiego. Pieniądze ze sprzedaży obrazu przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Arka Pucyka, ucznia 5. klasy Szkoły Podstawowej w Jezioranach. Nowy sprzęt pomoże poruszającemu się na wózku Arkowi odzyskać władzę w nogach. Licytację obrazu wygrał przewodniczący Rady Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Sibierski, który wylicytował obraz za 1000 zł. Dodatkowo Arek otrzyma ponad 3 tys. zł ze zbiórki, jaką przeprowadzono wśród zgromadzonej w sali koncertowej PWSM w Olsztynie publiczności.

Dzisiejszą licytację, jak większość z dotychczasowych, poprowadził wywodzący się z Olsztyna aktor Paweł Burczyk. Gwiazdą Wenty była znana wokalistka jazzowa Krystyna Prońko. Przed publicznością występował też zespół "Świąteczna Kapela" z Dobrego Miasta oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych w Kętrzynie.

Tekst i foto:
http://olsztyn24.com
~Gosc | Czytano 3046 razy | 08-02-10 16:31 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11226 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu