Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Intase Films z Kętrzyna docenione na festiwalu SOFFA
Kętrzyński film zdobył I miejsce na festiwalu filmów amatorskich sOFFa w Olsztynie. W piątek, 28 maja, w Planecie 11 w Olsztynie odbyła się 4 SOFFA - SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich.
Spośród 48 nadesłanych filmów organizatorzy festiwalu wybrali 23 i podzielili je na trzy kategorie: animacja, dokument oraz fabuła. Festiwal rozpoczął się pokazem filmu Bodo Koxa „Marco P. i złodziej rowerów” – jednego z jury festiwalu. Następnie rozpoczęła się część właściwa festiwalu – pokazy filmów zakwalifikowanych do finału.
W pierwszym bloku wyświetlane były animacje, w drugim filmy dokumentalne, w trzecim natomiast fabularne. Pomiędzy blokami, w przerwach na obrady jury, pokazywane były: teledyski zespołów Enej i TRANSSEXDISCO kręcony na terenie Planety oraz film poza konkursem pt. „Jutro…”. Jury festiwalu w składzie: Bodo Kox, dr Aleksandra Drzał-Sierocka, Agnieszka Kołodyńska, Jose Iglesias Vigil, Adam Smoczyński wybrało 3 filmy, po jednym z każdego bloku. W kategorii animacje wygrał film „Kino w oczach ludzików Lego” w reżyserii Moniki Reut i Ewy Rumszewicz z Olsztyna. Za najlepszy amatorski film dokumentalny uznany został film: „Iskrennost” w reżyserii Jakuba Drobczyńskiego z Łodzi. Jako najlepszy film fabularny został wybrany, z czego jesteśmy bardzo dumni, film Mateusza Trusewicza i grupy INTASE FILMS z Kętrzyna - „Świnka”.
Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Edgara Karetta. Film opowiada o dziewięcioletnim Filipie, którego marzeniem było posiadanie figurki Barta Simpsona. Jednak jej zdobycie nie było dla chłopaka łatwe. Na drodze do zdobycia figurki stał jego ojciec z nietypowymi metodami wychowawczymi. Filip poprzez wytrwałość w dążeniu do celu musiał pić kakao, którego nienawidził i za które każdego dnia dostawał złotówkę. Zdobyte pieniądze wrzucał do świnki - Włodzimierza, którą dostał również od ojca. W momencie, gdy skarbonka przestanie brzęczeć, Filip miał dostać wymarzoną figurkę Barta.
Intase Films z Kętrzyna to grupa licealistów i studentów, których pasją od wielu lat jest film. Z czasem do zabawy jaką jest film podchodzili coraz bardziej poważnie. Minęło kilka lat i napotkali się na swojej drodze. I w ten sposób z inicjatywy Mateusza Trusewicza i Damiana Biegańskiego w 2008 roku powstała Grupa INTASE FILMS. Dziś filmy nagrane przez Intase Films można oglądac na najróżniejszych festiwalach i przeglądach filmów niezależnych w Polsce. Jedynym członkiem INTASE FILMS, który studiuje na szkole filmowej jest Damian Biegański. Obecnie jest studentem 2 roku Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. W przyszłym roku z pewnością dołączy do niego Mateusz Trusewicz. Cała reszta to ogromni pasjonaci, którzy mimo, że mają inne aspiracje i plany zawodowe w prace nad filmem wkładają całe swoje serce. Partnerem filmowców z Kętrzyna jest serwis www.tosiewytnie.pl. W 2010 roku grupa rozpoczęła współpracę ze studiem dźwiękowym REFLECTION MUSIC GROUP, które zajmuję się postprodukcją dźwięku produkcji oraz z kompozytorami: Aleksandrem Kuźbą , Wojciechem Zacharskim.
Więcej info, oraz filmy grupy można znaleźć na stronie internetowej www.intase.pl.
Tomasz Bylicki
Manager grupy Intase Films

~Gosc | Czytano 2611 razy | 2010-06-01 9:24 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11228 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu