Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Nasze serca zagrały w jednym rytmie.
16. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Zebrane w niedzielę pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci z problemami laryngologicznymi. Sztab pod przewodnictwem Krzysztofa Balcerzaka od kilku miesięcy pracuje pełną parą. Dzięki ich staraniom do naszego miasta po dwuletniej przerwie wraca idea finałowych koncertów.
- W tym roku niewątpliwą atrakcją będzie występ gwiazd, Emigrantów i grupy Shamrock - informuje Janusz Mazurkiewicz, organizator. Emigranci, to klasyka polskiego rocka. Zespół złożony z byłych muzyków m.in. Lady Pank, Oddziału Zamkniętego i Martyny Jakubowicz funkcjonuje na scenie od 1989 roku. Są autorami hitu "Na falochronie", który na stałe wpisał się do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Shamrock, to żywa legenda sceny folkowej. W roku 2003 grupa była nominowana do prestiżowej nagrody muzycznej "Fryderyki". Zagrali szereg koncertów w kraju i za granicą supportując m.in. popularną grupę Brainstorm. Poza tym wystąpią dzieci i młodzież ze szkół powiatu kętrzyńskiego oraz zespoły F.A.R.M.A. i Flash Creep. Swój specjalny program przygotowało też Kętrzyńskie Centrum Kultury. Impreza startuje 13 stycznia o godz. 10 w Kinie "Gwiazda". Jednak już od godzin porannych na ulice miast i wsi powiatu kętrzyńskiego wyjdzie ok. 200 wolontariuszy z puszkami WOŚP.

- Puszki można odbierać w niedzielę w kinie od godz. 7.30 do 10.30 - informują organizatorzy.
Kętrzyński finał to oprócz koncertów również ciekawe licytacje na rzecz Fundacji.
- Niewątpliwie hitem w tym roku może być ufundowana przez Szkółkę Piłkarską Hattrick bluza bramkarska Piotra Lecha z podpisami drużyny mistrza Polski GKS Bełchatów - ekscytuje się Mazurkiewicz. - Poza tym Powiatowa Straż Pożarna przekazała fajny zestaw, a Urząd Miasta mosiężne statuetki Niedźwiadka i Kętrzyńskiego. Kętrzyńskie firmy również przekazały na ten cel swoje produkty. Ciekawe rzeczy będą się działy również w innych punktach miasta. Od godz. 10. w Gimnazjum przy ul. Wojska Polskiego odbędą się rozgrywki tenisa stołowego. Licytowana będzie również rakieta tenisowa z autografami Jerzego Owsiaka i czołowych polskich tenisistów. Osoby chętne na chwilę relaksu 13 stycznia w gabinecie Rollmasażu również udzielą wsparcia dla WOŚP. Poza tym będzie możliwość zdobycia kuponów rabarowych na usługi i artykuły okulistyczne kętrzyńskich firm.

- Wiele osób i instytucji wspiera tegoroczny finał, za co im serdecznie dziękujemy - dodaje Mazurkiewicz. - Szczególne podziękowania należą się rodzinie państwa Jończy za wieloletnie wsparcie akcji. To właśnie dzięki takim dobrym ludziom i wspaniałym młodym wolontariuszom impreza doszła do skutku. I mam nadzieję, że dzięki nim Kętrzyn po raz kolejny przeprowadzi udaną akcję.
Wojciech Caruk

Źródło: Gazeta Olsztyńska
~Gosc | Czytano 2352 razy | 14-01-08 7:55 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11228 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu