Strona główna >> Artykuły >>
Którędy poprowadzi obwodnica Kętrzyna?
Kętrzyn jest ciasny i zakorkowany. Brakuje parkingów. Gdy do tego dodamy coraz większą ilość wielkich ciężarówek pchających się przez centrum miasta - wniosek nasuwa się sam: OBWODNICA. Ale którędy, bo pomysły są dwa. Burmistrz forsuje obwodnicę przez miasto, Starosta poza nim.

Temat obwodnicy dla Kętrzyna zdominował spotkanie z marszałkiem województwa oraz parlamentarzystami PO zorganizowane przez starostę kętrzyńskiego.

Obwodnica przez centrum miasta?
Przypomnijmy, projekt burmistrza przewiduje, że obwodnica przetnie m.in. ulicę Skłodowską i w okolicach Westerplatte poprowadzi do skrzyżowania Gdańskiej z Sikorskiego. Projekt oprotestowali już mieszkańcy Skłodowskiej.
- Chcemy, aby Kętrzyn był widoczny i znany w województwie, ale nie w sposób, jak to chce uczynić burmistrz miasta. Nie życzymy sobie potoku tirów w środku miasta – mówił podczas spotkania Józef Szatrawski, przedstawiciel protestujących.
Szatrawski chciał wiedzieć, czy Marszałek obiecał burmistrzowi dofinansowanie tej inwestycji ze środków europejskich. Jacek Protas rozumie protest mieszkańców i zaprzecza, jakoby obiecał miastu dofinansowanie.
- Ruch komunikacyjny w waszym mieście wcale nie musi przebiegać środkiem miasta – powiedział ku zadowoleniu uczestników spotkania Jacek Protas.

Obwodnica Starosty
Drugi pomysł na rozładowanie tłoku w mieście to pomysł starosty kętrzyńskiego Tadeusza Mordasiewicza. Polega na wybudowaniu drogi od Starej Różanki lub Wopławki do Gnatowa, omijającej samo miasto. Co więcej pomysł może zostać zrealizowany przez Województwo bez angażowania środków powiatu. Marszałek zapowiedział, że w tym roku zostanie ogłoszony konkurs na dokumentację drogi z Gołdapi przez Węgorzewo i Lidzbark Warm. do Pasłęka. Rozważany jest wariant, że w okolicach Kętrzyna będzie wiodła właśnie przez tak zwaną obwodnicę starosty.
- To kluczowe zadanie drogowe dla województwa. Dzięki niemu Kętrzyn ma realną szansę na wybudowanie obwodnicy z prawdziwego zdarzenia, która odciąży centrum miasta i znacznie ułatwi życie mieszkańcom - mówił na spotkaniu Jacek Protas.
Który pomysł jest lepszy dla miasta? Prosimy o opinie naszych Czytelników. Piszcie na adres: kentakipl@yahoo.pl

Ryszard Malinowski
Jarosław Żukowski
jaroslaw.zukowski@gmail.com
Jarosław Żukowski | Czytano 7449 razy | 17-03-08 10:34 | Kętrzyn [13]


Postów
Od
Dodano 2008-03-17 22:33

Pana Starosty rozwiązanie

oczywiście, że lepsze. Krzysztofa Wiesława rozwiązanie beznadziejne i jak zawsze skłuci całe miasto. Pan Mordasiewicza rozwiązanie lepsze z dwóch powodów. Po pierwsze wypcha za miasto smrody ciężarówek zwiększając tym samym bezpieczeństwo na drogach miejskich. Przez miasto jedzie się 50 km na godzinę i więcej zużywa paliwa. Obwodnicą jedzie się szybciej i płynniej, bo nie ma przejść dla pieszych, rond i skrzyżowań. Zużycie paliwa mniejsze, a tym samym smrodu jest mniej, ekologiczniej. Po drugie droga szybkiego ruchu, obwodnica ma w sobie jakąś magię. Ożywia przebiegające blisko niej miejscowości, ale i grunty bliżej obwodnicy zyskają na wartości. Znajdą się również ludzie, którzy będą chcieli mieszkać i działać bliżej drogi szybkiego ruchu. Takie swoiste poczucie większej wolności i niezależności...
Pozdrawiam
Zygmunt JakubowskiPostów
Od
Dodano 2008-03-18 11:51

Tytul

Popieram Starostę tylko chory na umyśle proponuje przez miasto.Ale pamiętam protest Pana Hećmana z kupcami koło rynku gdy miasto proponowało poszerzenien ullicy Westerplatte czżby chodziło Panu Hećmanowi o co innego ???Postów
Od
Dodano 2008-03-19 11:52

Brawo Starosta

Obwodnica poza miastem to wspaniały pomysł. Jazda samochodem przez nasze miasto w "godzinach szczytu" to tragedia. Jeśli tranzyt wyjdzie z miasta to będzie luźniej i co najważniejsze bezpieczniej.
AntekPostów
Od
Dodano 2008-03-19 11:54

Brawo Starosta

Obwodnica biegnąca przez miasto??? Szaleństwo.
AntekPostów
Od
Dodano 2008-03-20 11:40

BRAWOOO

Proponuje zeby zgodzic sie na obweodnice w miescie i poprowadzic ja pod posesja pana burmistrza. ciekawe co on na to..A tak na marginesie obwodnica jak sama nazawa wskazuje to od slowa obwod a nie srodek np misataPostów
Od
Dodano 2008-03-21 0:24

Była by ośmiornica,

a nie obwodnica jak by zrobić tak jak radzisz, bo Krzysztof Wiesław ma w Kętrzynie kilka posesji...
pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2008-03-21 19:31

Obwodnica

Za co brawa dla starosty? Za obiecanki cacanki? To jego metoda, nic nie kosztuje a głupiemu radość. Już mamy lotnisko im. starosty, a teraz obwodnica im. starosty! Jaja jak berety.Postów
Od
Dodano 2008-03-22 21:58

Mądralo z Ratusza

Ugotuj sobie te swoje jaja i na Święta przydadzą Ci się jak znalazł...
Pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2008-03-23 22:00

Tytul

Z.J.- mądralo ze Starostwa - też Cię pozdrawiam. Jaj nie lubię dlatego odstępuję Tobie.Postów
Od
Dodano 2008-05-02 19:00

Już za Edzia

budowano obwodnicę poza miastem i wyszło wielkie G z tego a teraz Starosta obiecuje to czego wie że i tak nie spełni,a naiwniaki łykają jak żaby muł. Żadne obiecanki nie zostaną spełnione a kadencja Starostwa tak wyglądać będzie do wyborów.Postów
Od
Dodano 2008-06-02 18:23

Tytul

Przeczytałam Pana komentarz dotyczący zmiany oblicza kętrzyńskiego ogólniaka - tak to będzie brzmiało po polsku drogi Panie - słowo design, cytuję:"jest określeniem używanym w języku polskim do opisania wyglądu przedmiotów użytkowych lub opisu czynności ich projektowania". Mnie też uczyła Pani Skiba i zapewniam Pana, że nie lubiła przemądrzałej żonglerki słowami i neologizmów. Pańskie opinie dowodzą słabej znajomości osiągnięć szkoły. Nie da się ukryć - miejsce mojej dawnej szkoły w aktualnym rankingu to wynik pracy tych właśnie " sztywniaków " jak ich raczył Pan określić. Poza tym co to znaczy " potrafią tylko uczyć"? Bardzo zgrabne sformułowanie! Gratuluję! Kto jak kto, ale dziennikarz musi posługiwać się precyzyjnym językiem.
A.KPostów
Od
Dodano 2008-06-02 20:15

Co ma piernik do wiatraka?

Wyskakujesz z tematem ogólnika podczas gdy rozmowa dotyczy wyłącznie obwodnicy. Chyba mózg ci się zlasował po tym LO żartPostów
Od
Dodano 2021-03-10 16:01

Tytul

Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedlami i tam rozbudowują się zakłady.Już widzę ruch na Gnatowie i gdzie tam może powstać poważny zakład pracy.Mam wrażenie że to tylko plan żeby zagrać komuś na 👃 nosie.A do pracy będziemy wyjeżdżać do innych miast , gdzie myśli się o przyszłości na lata do przodu.


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu