Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
podziel się posiłkiem
Szkoła Podstawowa nr 1 przystąpiła do realizacji Programu Grantowego DANONE "Masz pomysł? Podziel się posiłkiem". Program realizowano według opracowanego projektu pt.: "Myśl spokojna, kiedy w brzuszku nie trwa wojna!".
Przed wprowadzeniem w życie projektu: "Myśl spokojna, kiedy w brzuszku nie trwa wojna!", pani pedagog przygotowała i rozwiesiła w holu szkoły plakaty ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu, aby mogli się z nimi zapoznać wszyscy rodzice i uczniowie naszej szkoły, oraz wykonała gazetkę na temat światowego problemu niedożywienia dzieci. Informacje te były uaktualniane każdego miesiąca.

Realizacja projektu rozpoczęła się 02.01.2008. Każdego dnia wydawano 45 ciepłych posiłków uzupełnionych słodką bułką. Dnia 31.03.2008 zakończono realizację projektu. W pierwszym etapie wyeliminowano na terenie szkoły możliwość zakupu chipsów i coli.

W trakcie realizacji projektu uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z warsztatów ,,Obycie ułatwia życie”. Odbyły się również zajęcia sportowe ,,W zdrowym ciele zdrowy duch.” Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne "Warzywa i owoce", "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, ile kosztujesz, aż się zepsujesz", "Prace wielkanocne", a także konkurs recytatorski o tematyce zdrowotnej i sportowej oraz literacki pod tym samym hasłem co projekt. Na terenie szkoły przeprowadzono akcję "Grosik do grosika, z tego coś zawsze wynika". Pieniądze przekazano na potrzeby świetlicy. W tym okresie pani pielęgniarka przeprowadziła pogadanki o zdrowiu, konserwowaniu i przechowywaniu żywności, o prawidłowym odżywianiu itd. Zaproszono pracownika Kętrzyńskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na spotkanie z kl. IV - VI. Tematyka związana była ze sposobami konserwowania żywności w celu przedłużenia jej trwałości. Przedstawicielka "Sanepidu" zapoznała uczniów z metodami konserwowania żywności, znaczeniem właściwego przechowywania żywności, a także zachęcała do spożywania świeżej żywności, pozbawionej konserwantów. Ponadto zwróciła uczniom uwagę na zachowanie higieny przy spożywaniu posiłków i ich przygotowywaniu. Na lekcjach przyrody nauczycielki poruszały tematy związane ze zdrowym odżywianiem.

Ważnymi wydarzeniami były: "Dzień marchewki", "Dzień jabłka: oraz program artystyczny pt.: "Z wielkanocnym kogucikiem", przedstawiony przez klasę IB, który przybliżył naszym uczniom i gościom wielkanocne obyczaje oraz zachęcił do wspólnego śpiewania. Atmosfera była bardzo miła.
W holu korytarza szkoły zorganizowano wystawę wyrobów świątecznych wykonanych przez klasy I - III. Prace wyeksponowano na specjalnie przygotowanych stołach. Mogli się z nimi zapoznać uczniowie, rodzice, a także osoby, które odwiedzały naszą szkołę. Ponadto odbył się kiermasz świątecznych wypieków, w którym chętnie wzięli udział uczniowie i rodzice. Przed feriami świątecznymi przygotowano uroczyste śniadanie w stołówce szkolnej.
Jednym z ostatnich punktów projektu był "Marsz po zdrowie", w którym udział wzięli kl. VI A i uczniowie ze świetlicy szkolnej. Dzieci zwiedziły między innymi "Stado ogierów" dzięki uprzejmości dyrektora tej placówki, za co organizatorzy serdecznie dziękują.
W dniu zakończenia realizacji projektu uczniowie, którzy brali w nim udzia, otrzymali paczki ze słodyczami, z których byli bardzo zadowoleni.

Nad całością projektu czuwała koordynator - ALICJA ZWIERZYKOWSKA oraz pani JOLANTA SOKOŁOWSKA- pedagog szkolny.
W realizacji projektu brali udział:
AGNIESZKA DZIEMIAŃCZYK ,DOROTA GWARDA, ANDRZEJ HAPOŃSKI, MARIOLA KORNELUK, ANNA KORENIK, GRAŻYNA KOPER ,ANDRZEJ KLISZEWICZ, IRENA LINKIEWICZ, KATARZYNA PANEK, MARIA SOWIŃSKA, ELŻBIETA WĄSIK, DOROTA WILCZAK, RENATA KLISZEWICZ, ELŻBIETA KĘDZIERAWSKA, MAREK GABRYSZAK, JAROSLAW MULAREWICZ ORAZ OBSŁUGA MAŁGORZATA STAPUREWICZ, BOGUMIŁA WOŁOWIEC, MARZANNA BRZOZA, WIESŁAWA WERNIO, uczniowie – członkowie szkolnego koła PCK, samorządu uczniowskiego.
Opracowała: Alicja Zwierzykowska

Michał Kochanowski | Czytano 2717 razy | 12-04-08 9:29 | Kętrzyn [2]


Postów
Od
Dodano 2008-04-12 11:18

SP nr 1 :-)

Najlepsza podstawówka w Kętrzynie !Postów
Od
Dodano 2008-04-23 20:29

Tytul

Zgadzam sie z tym w 100%. Uczy się w niej moje dziecko i szkoła jest naprawdę w porządku- i Wychowawczyni- p. Grażynka J , i Dyrekcja


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11238 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu