Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
sukcesy naszych dzieci
Wśród uczniów Specjalnego Ośrodka - Szkolnego w Kętrzynie jest wielu entuzjastów zajęć muzycznych i sportowych. Regularnie ćwiczą śpiew bądź pracują nad tężyzną fizyczną. Nauczyciele inspirują ich do rozwoju artystycznego i fizycznego. Owocuje to wieloma sukcesami.
Wychowankowie SOSW w zeszłym tygodniu wzięli udział w dwóch bardzo ważnych konkursach. Pierwszy miał miejsce w Olsztynie. Był to II Wojewódzki Przegląd Piosenki (07. 04. 08 r.). Celem zmagań była popularyzacja piosenek znanego wszystkim zespołu Czerwone Gitary. Pani Monika Grudzińska próby z uczennicami zaczęła na długo przed konkursem. Dziewczęta podeszły do przedsięwzięcia bardzo poważnie, zmagając się z trudną melodią i szybko płynącym czasem osiągnęły zamierzony efekt. Trud nie poszedł na marne. Jedna z nich, Aldona Czerlińska, zdobyła wyróżnienie za piosenkę "Anna Maria". Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że konkurencja była ogromna. Pozostałe uczennice Justyna i Natalia także wypadły znakomicie. Piosenkami "Nie spoczniemy" i "Biały Krzyż" poruszyły widownię.
Natomiast drugi konkurs z udziałem podopiecznych Ośrodka odbył się ósmego kwietnia na basenie kętrzyńskim. Były to Internackie Zawody Pływackie. Cele zawodów: upowszechnienie zdrowego stylu życia, zachęcenie do zaprezentowania umiejętności pływackich i integracja środowisk internackich przypadły do gustu naszym chłopcom z SOSW. Jarek Nadoba, Radek Skórko, Jarek Skórko, Patryk Ejsmond, Krystian Kubicki, Mateusz Świacki i Rafał Kilanowski nie martwili się o to czy zdobędą jakieś trofeum. Byli pewni któregoś z miejsc na podium, bo ciężko i systematycznie trenują pływanie na basenie pod opieką swoich nauczycieli wychowania fizycznego. Reprezentowali Ośrodek w kilku kategoriach, m. in. w: 50 m kraulem, sztafecie 4 x 50 m styl dowolny oraz w slalomie. W budowaniu piramidy w wodzie byli najlepsi. Tym zmaganiom przyglądał się z dumą ich opiekun pan Sławomir Kundro. Ostatecznie chłopcy zdobyli III miejsce, otrzymując piękny puchar. Nauczyciele SOSW są dumni z osiągnięć uczniów.

M. Ch.
Michał Kochanowski | Czytano 2633 razy | 15-04-08 12:46 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11228 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu