Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
To już 17 lat
1 maja odbyły się regionalne uroczystości Święta Straży Granicznej. W Kętrzynie mieszczą się dwie jednostki Straży Granicznej, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej z 10 podległymi placówkami strzegącymi granic państwa Polskiego, oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej, gdzie oprócz doskonalenia umiejętności naszych funkcjonariuszy realizowane są również szkolenia na rzecz służb granicznych: Azerbejdżanu, Kirgizstanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Serbii i Czarnogóry.
Dodatkowo tegoroczna uroczystość zbiegła się z pożegnaniem funkcjonariusza Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Pana płk SG Zbigniewa Klebana. W służbie od 1980 roku, wielokrotnie wyróżniany przez Komendanta Oddziału, w 1994 roku wyróżniony Odznaką Straży Granicznej, w 2004 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi. Służbę zakończył na stanowisku Naczelnika ds. Cudzoziemców. Kierownictwo Warmińsko-Mazurskiego Oddziału i Centrum Szkolenia Straży Granicznej złożyło wyrazy najwyższego uznania i szacunku za wieloletnią służbę w formacji granicznej. W imieniu wszystkich kolegów i koleżanek życzymy dalszej aktywności zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym!
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej gospodaruje na odcinku blisko 199 km, i swoim terenowym zasięgiem odpowiada całemu Województwu Warmińsko-Mazurskiemu. Nasi funkcjonariusze to synowie i córki naszego terenu. Codzienne patrolowanie granicy nadaje nam tytuł najlepszych znawców regionu Warmii i Mazur. Oprócz zadań nałożonych na SG przez Ustawodawcę mamy jeszcze jedno-niepisane zadanie. Ludzie mogą na nas liczyć! Wielokrotnie - zabłąkanym wskazujemy drogę, potrzebującym służymy radą a najmłodszym nauką.

Codziennie granicę z Federacją Rosyjską na naszym odcinku przekracza ponad 5000 osób. Od stycznia do kwietnia 2008 r. odprawiliśmy ponad 630.000 osób i ponad 340.000 środków transportu. Na sukcesy naszego Oddziału pracuje ponad 1000 funkcjonariuszy oraz prawie 300 pracowników cywilnych, co plasuje nas w wiodących pracodawcach regionu. Formacja stale się rozwija, prowadzimy nabór do służby - w tym roku planujemy przyjąć 123 osoby, wszystkich chętnych zapraszamy.

Zadaniem formacji jest m.in. ochrona granicy państwa oraz walka z nielegalną migracją. Jest to odpowiedzialna praca, wymagająca opanowania i niejednokrotnie trafności w podejmowaniu decyzji. Obchodzone Święto jest oddaniem hołdu i uznania dla pracy, służby zarówno pracowników cywilnych jak i funkcjonariuszy. W dzisiejszej dobie rozerwania wszelkich wartości moralnych - mundur, symbole narodowe, służba ojczyźnie stanowią kotwicę wiary w porządek publiczny. Zaufanie jakim społeczność darzy służbę Straży Granicznej jest dla nas uciechą i motorem do rzetelnego wykonywania naszych zadań. Stała obecność funkcjonariuszy w życiu lokalnej ludności pogłębia identyfikację Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z regionem i jego mieszkańcami. Środowe uroczystości są okazją do nadania wyróżnień, odznaczeń, wręczenia nagród za trud i wyniki w służbie. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej nadano ppłk SG Jarosławowi Kowalkowskiemu.
woją obecnością wyraz przyjaźni oddali m.in.


Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Marian Podziewski,

Przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Pan Julian Osiecki,

Metropolita Warmiński - Senior - Ksiądz Arcybiskup dr Edmund Piszcz,

Pełnomocnik Graniczny Federacji Rosyjskiej - płk Siergiej Fiedorowicz Antipienko,

Dyrektor Izby Celnej w Olsztynie - Pan Robert Lorenc,

Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji - insp. Andrzej Doktór

Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Mariusz Mierzejewski.

Jeszcze raz, wszystkim koleżankom i kolegom serdecznie gratulujemy!

www.warmaz.strazgraniczna.pl
~Gosc | Czytano 2578 razy | 25-05-08 11:53 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11228 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu