Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Sukcesy ośrodka szkolno - wychowawczego
23 medale w Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Gimnastyce Sportowej oraz II miejsce w Dniach Rodzin. To kolejne sukcesy uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kętrzynie.(Foto: Andrzej Dunski I miejsce)

Mityng Olimpiad Specjalnych w Gimnastyce Sportowej odbył się na sali gimnastycznej przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej 3 czerwca. Uczennice i uczniowie z Ośrodka wykazali się niesamowitą wolą walki i charyzmą, pokonując wielu konkurentów. Stały przed nimi nie lada zadania. Skok kobiet i mężczyzn, równoważnia kobiet, poręcze asymetryczne kobiet i ćwiczenia wolne dla obu płci to były konkurencje, które wymagały odpowiedniego przygotowania i odwagi. Wychowankowie SOSW trenowali wiele miesięcy. Wspaniały efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, zaś Monika Mocarska, zdobywczyni jednego z pierwszych miejsc, zakwalifikowała się do zawodów ogólnopolskich. Uczniów do zawodów przygotowały panie Ewa Lipka i Małgorzata Wąsik.
Natomiast 21 maja na boisku MOSiR w Kętrzynie nasi podopieczni ponownie pokazali klasę i w wielkim stylu dowiedli swych umiejętności. Konkurs, w którym wzięli udział to
X WARMIŃSKO - MAZURSKIE DNI RODZINY "RODZINA - INTEGRACJA - SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA". Młodzież z SOSW już w marcu rozpoczęła treningi by należeć potem do czołówki najlepszych drużyn. Czekające na nią niebanalne konkurencje: gra z bierki ( kije od szczotki), slalom z wiadrami wypełnionymi wodą, rzucanie kółkami ringo na poroże jelenia, zbudowanie wieży, rozpoznawanie flag państw Unii Europejskiej zachęcały do zmagań. W czasie rywalizacji uczniowie wykazali się sprytem, odwagą i pomysłowością. Byli najlepsi w rozpoznawaniu flag, w wiedzy o straży pożarnej, udzielili pierwszej pomocy medycznej. Zdobyli także uznanie leśników z Nadleśnictwa Srokowo, od których otrzymali dwa dyplomy. Wywalczone ostatecznie 65 punkty zapewniły im II miejsce.
Trenerami i opiekunami młodzieży byli: p. Bożena Bałdyga i p. Sławomir Kundro.

~Gosc | Czytano 2277 razy | 10-06-08 6:13 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11226 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu