Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Budowa amfiteatru
15 lipca Radni Rady Miasta w Ketrzynie zostali zapoznani z projektem budowy "Amfiteatru" przy ulicy Kajki. Planuje się wykorzystanie naturalnego spadku terenu. Na górce umieszczenie widowni z miejscami dla 1025 osób, w dole usytuowanie stałej sceny.
W dale umieszczona będzie stała scena. Celem zmniejszenia uciążliwości hałasu dla pobliskich mieszkańców, proponuje się zasadzenie roślin, a w razie konieczności dodatkowego ekranu akustycznego. W części ogólnodostępnej znajdować się będzie plac zabaw dla dzieci i ok. 30 - tu miejsc postojowych. Wstępny koszt budowy "Amfiteatru" wynosi 6 milionów złotych. Koncepcja zagospodarowania terenu przewiduje również budowę sztucznego lodowiska, co zwiększy koszt inwestycji o kolejne 700 tysięcy zł. Miesięczny koszt utrzymania obiektu to ok. 6 tysięcy zł. Zarówno całość inwestycji, jak i koszty utrzymania wydają się niedoszacowane.

Halina Piasecka
| Czytano 5540 razy | 2008-07-17 19:19 | Kętrzyn [19]


Postów
Od
Dodano 2008-07-18 7:25

Tytul

kolejny pomnika dla tatusia, za publiczne pieniądze. Będzie stał pustyPostów
Od
Dodano 2008-07-18 23:59

Dla staruszków

ma to być? Kętrzyn się wyludnia, kwiat naszej młodzieży po średniej szkole opuszcza nasze miasto raczej na stałe. Komu te komuszki chcą to budować?
Te 30 miejsc postojowych, to chyba tylko dla radnych i Kętrzyna-2000, tej kanapowej partyjki. No i jedno miejsce dla Pana redaktora Życia Kętrzyna, czyli faktycznie to (bujnego) życia krzysztofa jak uważa ulica...
No a lud? Lud, to na piechotkę bardzo proszę...
Pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2008-07-19 8:37

Bardzo Dobry Pomysł

Amfiteatr powinien powstać już dawno a najbardziej właściwym jego miejscem jest planowane nad jeziorkiem. Kto atakuje pomysły akuaparku,amfiteatru robi to tylko ze względów niemetorycznych. Jak przykład szpitala pokazuje nie inwestowanie (np.tomograf) trwanie w miejscu oznacza faktyczne cofanie się a korzystają na tym sąsiadujące miasta. Polityką interpretacji posunięć Burmistrza jako złe Kętrzyn dalej pozostanie zad..... lub może cofnąć się do stanu Kentaki.Postów
Od
Dodano 2008-07-19 9:57

Komusze myślenie,

To nie tylko niebezpieczna choroba, ale szkodliwe działanie dla społeczeństwa, w którym się żyje. Wszystkie komusze kraje, które budowały stadiony, boiska, baseny, amfiteatry, teatry, kina i inne dupereły, by uszczęśliwiać swoje społeczeństwa zbankrutowały. Wszystkie kraje komusze zbankrutowały, a nie, że ktoś je obalił. No o Polsce, to dowiadujemy się, że komunę obalił papież, ale natomiast pan Wałęsa mówi, że to on sam ze swoją rodziną tego dokonał. Ale to wszystko są bzdury. Komuna zbankrutowała wszędzie gdzie tylko była. Najstraszniejsze jest, to, że ta bolszewicka komuna zbankrutowała, ale teraz rozwija się straszna komuna zachodnio-europejska. A obecna Polska to już niespotykane dziwactwo! Gospodarka PRL-owsko-gierkowska jest kontynuowana całą parą. I nasz Burmistrz jest tego klasycznym przedstawicielem. Długi państwa rosną zastraszająco, długi samorządów również, a oni budują, budują i budują. Jednak końcem takiej polityki ekonomicznej będzie kompletny krach. Obecnie ani Polski, ani samorządów nie stać na takie pro społeczne inwestycje. Wszystko, to powinno być przekazane w ręce prywatne. Baseny, kina, amfiteatry, stadiony i szpitale niech będą prywatne. I oni niech robią, to, co im się opłaci, za swoje, a nie za społeczne pieniądze i niech sami martwią się o utrzymanie tego. Tak jest w Anglii, USA i w wielu krajach zachodu. Na zachodzie festiwale i koncerty organizują osoby prywatne, a u nas władze samorządowe i to za nasze pieniądze...Paranoja.
Tak, więc Ci, co teraz budują niby dla mieszkańców Kętrzyna basen, amfiteatr, stadion i Dobry Bóg raczy wiedzieć, co jeszcze, będą przeklinani przez następne pokolenie. Bo następne pokolenie będzie musiało za to płacić, co dzisiaj Ci przeklęci socjaliści budują. Komuchy zawsze budują za kredyt i zawsze to, co nie jest dochodowe. Dlatego Kętrzyn przez takie inwestycje Burmistrza i tych, co go wspierają w końcu zbankrutuje, a nie się rozwinie. Takie są nieubłagane reguły ekonomiczne. I nie ma to znaczenia, czy ktoś w to wierzy, czy nie.
Po wybudowaniu tych wszystkich piramid przez obecnego Burmistrza, Kętrzyn nigdy nie prześcignie Mrągowa, Opola, czy Sopotu. Kętrzyn nigdy nie będzie Las Vegas, ale bankrutem to owszem. Jak widać komuna prowadzi nas w tym kierunku. Kętrzyn powinien znaleźć swoją tożsamość, a nie dawać się pędzić jak jakieś stado baranów przez skomuszałego Bacę...
Pozdrawiam na dzień dobry nasz Kochany Kętrzynie...
ZJPostów
Od
Dodano 2008-07-19 15:22

Te "komusze myślenie&

Gościu albo jesteś chory albo zwykły dureń z ciebie. Stadiony za komuny budowano? amfiteatry? to gdzie one są? po co spieszą się Euro 2012? te twoje chore biadolenie jest Komuszym mysleniem! lecz się dopuki szpitali jeszcze nie sprywatyzowano bo niestać cię będzie a co do amfiteatru to popieram i myslę że Kętrzyn jeszcze może prześcignąć Opole może nie ale Mrągowo napewno.

SZK
- mod

SZK
Postów 36
Od 2006-09-04 14:30
Dodano 2008-07-19 23:00

Stadiony

Pytasz się gdzie są wybudowane stadiony za komuny? Są w każdym mieście. A dlaczego spieszą na euro z nowymi? Bo te komunistyczne nie spełniają wymagań cywilizowanych ludzi.
Zygmunt dobrze pisze, że tego typu obiekty powinny być w prywatnych rękach. W państwowych posadach prezes dostaje kasę za samo stanowisko. W firmie prywatnej za efekty swojej pracy.Postów
Od
Dodano 2008-07-20 6:29

Gdyby tak myslano.....

....jak imć ZJ i przeciwnicy budowy amfiteatru to Kraków dalej byłby drewniany a my bysmy dalej Sikorskiego i Daszyńskiego brukiem jeździli. To nie z naszych kasy będzie budowane cokolwiek w Kętrzynie a z naszych podatków które bez łaski każdy musi płacić a zarządza nimi państwo bądź samorząd który wybieramy w wyborach lub Burmistrz. A że nasz ma poparcie dalej w Kętrzynie to widać choćby po sądarzu na temat budowy amfiteatru na Kajki. Tak trzymać Panie Burmistrzu.Postów
Od
Dodano 2008-07-20 11:49

Tytul

"To nie z naszych kasy będzie budowane cokolwiek w Kętrzynie a z naszych podatków które bez łaski każdy musi płacić a zarządza nimi państwo bądź samorząd"
Chyba jesteś małolatem co to nie płaci jeszcze podatków skoro uważasz że podatki to nie nasza kasa.
Otóż to jest nasza kasa, a w przyszłości za te zachciewajki zapłacimy wyższymi podatkami. Bo państwa czy samorządy nie bankrutują tylko nakładają na obywateli kolejne podatki.

A nawiązując do Waszej rozmowy na temat prywatyzacji to widać na przykładzie TP oraz prywatnych jaka jest jakość ich usług i CENA.
Pozdrawiam emigrant.Postów
Od
Dodano 2008-07-20 18:32

Widzę, że do dyskusji

włączyli się Ci młodzi ludzie, którzy chyba glosowali na PO... POparańców...
Państwo ma się zajmować tylko budową dróg, bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym swoich obywateli oraz pilnowaniem, aby umowy zawierane pomiędzy obywatelami były dotrzymywane. I to wszystko. Co jest po za tym, to jedynie marnotrawstwo pieniędzy obywateli. Właśnie stary Kraków czy Gdańsk stał się piękny, bo nie było wtedy komuny, przepraszam eurodemokracji. I to wszystko, co powstawało, to budowali osoby prywatne. A to, że prywatne leczenie byłoby gorsze, czy droższe, to tylko ograniczeni ludzie mogą twierdzić. Pamiętam jeszcze czasy komuny. Każdy dłuższy weekend, to w całej Polsce brakowało chleba, mleka i innych podstawowych produktów. A teraz sklepy prywatne, piekarnie i mleczarnie prywatne i jest wszystko i 7 dni w tygodni jest świeże pieczywo. A hotele, uprawa ziemi i wszystko, co prywatne skompromitowało komunę. A kina? Gdzie są prywatne, to jest super, a w Kętrzynie kino, to kiła i mogiła. A dlaczego? A dlatego że właścicielem naszego kina jest komuna. Zostały jeszcze ostatki...szpitale, stadiony, stocznie, koleje, poczta i jeszcze inne dziadostwa, do których ciągle trzeba dopłacać. Ostatnio Włosi doszli już do wniosku, że trzeba prywatyzować stadiony. A u nas ? A u nas komuna tzw. pobożna PO, PiS i PSL buduje stadiony za społeczne pieniądze i za pieniądze przyszłego pokolenia. Tu jakoś młodzi ludzie nie mogą skapować tego, że to oni przez całe swoje życie będą musieli płacić za tę dzisiejszą Tuskową i Hećmanową rozrzutność.
A tak na koniec, to jak amfiteatrzykiem na 1.000 osób można prześcignąć Mrągowo, które ma ich na ponad 4.000 w super miejscu i z super zapleczem? Ten prosty przykład dowodzi tego, że hećmanszczyzna, to nie są ludzie ani logiczni, ani trzeźwo myślący. Fantaści? Ale w biznesie, to raczej zła cecha. A w komunie, to, co innego. W komunie, to jak najbardziej są potrzebni. No, bo kto by otumaniał społeczeństwo i gonił za psi grosz do roboty. Ja pamiętam czasy jak komuszy fantaści chcieli przegonić zachód. Od 20-tu lat eurokomuchy chcieli przegonić USA. I z jakim efektem? Obecnie benzyna w USA jest o połowę tańsza niż w Europie. Wiele towarów nawet trzykrotnie tańszych i bezrobocie zdecydowanie mniejsze. No a europropaganda każdy dzień w TV zaczyna od informacji, jaki to w USA kryzys.
Ten anfiteatrzyk przy ul. Kajki, to nam jest potrzeby jak psu piąta noga. No chyba, że budowałaby go prywatna osoba. Jego cyrk jego małpy. Klapa ostatniego Kętrzyńskiego lata już powinna być dla decydentów ostrzeżeniem, że udział Kętrzyniaków w takich ludowych festynach już na się ku zmierzchowi. Ludzi zaczyna interesować coś bardziej elitarnego.
Serdecznie pozdrawiam
Zygmunt JakubowskiPostów
Od
Dodano 2008-07-20 21:27

PO

zygmunt nie udzielałem sie do tej pory tylko czytalem komentarze. Uwazalem ze piszesz oki, ale po tym co teraz piszesz, ze na PO glosuja tylko mlodzi POpapranci to obrazasz mnie i moich kumpli ! H ci w dPostów
Od
Dodano 2008-07-20 22:18

HE HE HE!!!

Zygmunt Kraków budowano z prywatnych pieniędzy bredzisz człowieku a te dusze co pracowały na tych "prywaciaży" to jak nazwiesz?? a co do POpaprańców głosujących na PO masz całkowitą rację!!!Postów
Od
Dodano 2008-07-20 22:30

Podatki nasze pieniądze???

Swoimi pieniędzmi dysponujesz jak chcesz a podatki to jest danina za niepłacenie której idziesz do pierdla. Nie masz nic do gadania co do ich płacenia tak samo i masz g.... do gadania jak je wydają koniec kropka a inne tłumaczenie tego to mydlenie oczu i dewiagacja! Panie Zygmuncie! Pozdrawiam Jóźik z Mazan!Postów
Od
Dodano 2008-07-21 22:25

Nie glosujący na PO, to

POpaprańcy, a tylko PO, to POpaprańcy, ale jedynie w slangu forowiczow. Za nieporozumienie przeprasza tych wszyskich glosujących na Tę wielce Czcigodną partyję socjalistów pobożnych...
a wszystkich pozdro
ZJPostów
Od
Dodano 2008-07-29 14:25

Amfiteatr

Po wybudowaniu amfiteatru, trzeba wymyśleć jakiś festiwal, który ściągnąłby do miasta turystów...np. festiwal jazzowy, nie ma w okolicach nic podobnego....Wybudować amfiteatr by stał tylko to bez sensu...Postów
Od
Dodano 2008-07-29 14:27

HALO!!!!!!!!!

Kłócicie się o byle co...a może ktoś rzuci pomysł jak można wykorzystać ten amfiteatr? NO DALEJ!!Postów
Od
Dodano 2008-07-29 16:34

chyba festiwal disco polo

Loża sprowadza na występy fajne kapele, a frekwencja żałosna. Za to Arena Korsze pęka lansując wieśniacką muzykę
Głupi pomysł z tym amfiteatrem! tutejsze matoły nie są gotowe na jazz lub coś ambitniejszegoPostów
Od
Dodano 2008-07-29 23:09

Mogę wypasać swoje

kozy na tym hećmanowym amfiteatrzyku gdy będzie stał wolmy.
pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2008-07-30 3:13

Tytul

"Za to Arena Korsze pęka lansując wieśniacką muzykę" Byłes tam chociaz raz ze gadaz ze wieśniacką muzyke puszczają ? ogarnij żall ;|

SZK
- mod

SZK
Postów 36
Od 2006-09-04 14:30
Dodano 2008-07-30 21:23

Na temat

Proszę pisać komentarze na temat. Inne tematy poruszamy na FORUM.
Temat z wysypiskiem śmieci przeniesiony na http://www.forum.ketrzyn.net/viewtopic.php?t=10


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11364 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu