Strona główna >> Artykuły >>
Bezpieczny Kętrzyn
Na pewno długo będziemy jeszcze pamiętać i rozmawiać o zabójstwie jakie miało miejsce parę dni temu. Bardzo współczuję rodzicom tego co przeżywają i nie życzę nikomu takiej tragedii.
Czytałem wiele opinii na ten temat w Internecie i starałem się zrozumieć wzburzenie panujące w naszym mieście i całej Polsce. Ale część komentarzy, które się tam pojawiły wprawiły mnie o ból głowy. Wyuzdane słownictwo i epitety, których tu nie sposób przytoczyć o ofierze oraz opinie na jej temat mówią mi, że Nasza młodzież nie dorosła do tego by (normalnie) uczestniczyć w życiu publicznym. Nie umiem sobie uzmysłowić, że z jednej strony jesteśmy w większości ludźmi głęboko wierzącymi a z drugiej strony tak łatwo nam przychodzi w tak brutalny sposób obrzucanie najgorszymi inwektywami innych. Pytania nasuwają się same, skąd ta młodzież bierze takie wzorce, gdzie tkwi błąd w ich wychowaniu i jakie my dorośli dajemy im przykłady (a zawsze idą one od nas dorosłych).

Wracając na nasze podwórko chciałbym również zapytać naszych samorządowców - radnych, a szczególnie miejskiej koalicji większościowej co zrobili i co robią by naszej młodzieży pomóc. Pytam więc Panie i Panowie Radni, włodarze Miasta, czy przedstawiliście i wdrożyliście w życie choćby jeden plan, program, który chociaż po części rozwiązał by problemy naszej młodzieży?. Co z tego, że mamy salę sportową i boisko, bilard, jeżeli nie umiemy zachęcić i wyciągnąć tej młodzieży z klatek schodowych, pijącą alkohol, biorącą narkotyki i wulgarnie zachowującą się wobec innych. A może trzeba uaktywnić w szkołach psychologów, specjalistów, którzy podczas różnego rodzaju zajęć będą mogli wskazywać młodzieży na jakie trudności i ile pułapek na nich czeka w życiu. Powiedzieć co dobre a co złe, pokazywać właściwą drogę, a nie skupiać się tylko na programie podstawowym.

Jest w Urzędzie Miasta komórka do spraw oświaty i może ona poprzez odpowiednią motywację zajmie się stworzeniem takich rozwiązań, które by mogły zainteresować młodzież. Inną sprawą jest nasze bezpieczeństwo. Jakiś czas temu założono przy współudziale UM Kętrzyn monitoring ulic. Funkcjonuje on tylko w centrum Miasta, nie ma go w najbardziej newralgicznych miejscach, jak ulica Kajki, Ogrodowa, Moniuszki czy też na niektórych ulicach tzw. Falkland. Tam właśnie często dochodzi do incydentów z udziałem młodzieży. Czemu Pan Burmistrz nie pomyśli by zamiast budowania amfiteatru czy kolejnej fontanny (nie mówię, że nie są niepotrzebne, tylko może w innej kolejności) nie zadba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców i wyborców. Mamy pieniądze na imprezy a nie ma na bezpieczeństwo. Uważam, że Pan Burmistrz jest współodpowiedzialny za bezpieczeństwo tego Miasta i Nas mieszkańców. To Panu powinno najbardziej zależeć aby po chodnikach, które są robione przy Pana udziale ludzie chodzili i byli bezpieczni a młodzież miała zagospodarowany czas a z nudów nie posuwała się do zbrodni. Łapanie kilka srok za ogon może się Panu nie udać. Nie sztuka być szefem powiatowym partii, członkiem Społecznej Rady Szpitala, członkiem wojewódzkich struktur PZPN, szefem Gmin Barcja i jeszcze nie wiadomo kim, ale sztuka temu podołać. Jak słyszałem Pańska częsta nieobecność w pracy, może przynieść niewymierne szkody i miastu i społeczeństwu. Powinien Pan Panie Burmistrzu zaprzestać tych wojaży i toczenia wojny między wszystkimi, tylko wraz ze swoimi oponentami usiąść do jednego stołu i podjąć dyskusję na temat wychowania młodzieży, bo to w Pana rękach są dziś narzędzia i instrumenty władzy.
Andrzej Maria Szpak | Czytano 3338 razy | 20-07-08 15:44 | Kętrzyn [3]


Postów
Od
Dodano 2008-07-21 8:40

Tytul

"wspólczucie"? chyba chęc dołozenia burmitrzowi bez wzgledu na okoliczności.......Postów
Od
Dodano 2008-07-21 10:12

Szpak jak wiadomo...

....to szkodnik a ten artykuł potwierdza to w pełni, jak zawsze szukanie dziury w mało szlachetnej części pleców po to tylko żeby Burmistrzowi dołożyć i jego sukcesy przetłumaczyć jako niepowodzenia. Poziom znany z grafomanii na poziomie Krentaki ŻENADA!!!!Postów
Od
Dodano 2008-07-21 12:22

Tytul

Po co monitoring jak można stawiać kolejne fontanny i inne gadżety. Dzięki takim zabiegom są tacy, którzy uważają KH za "dobrego gospodarza".


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1698)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11652 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu