Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Powiesiła się, bo była sierotą
Angelika Skurat (12 l.) tęskniła za mamą, która zmarła i za ojcem, który ich porzucił
Uśmiechnięta, pełna życia - taka Angelika była za dnia. To, co przeżywała, ukrywała głęboko. Choć wychowywana przez kochających dziadków dostawała wszystko, co chciała i była otoczona miłością, rozpaczała. Brakowało jej miłości mamy i taty. Nie zostawiając żadnego listu, powiesiła się w łazience.

Wszyscy w małej wsi Karolewo koło Kętrzyna zastanawiają się, dlaczego to się stało. Dziadkowie pogrążeni w rozpaczy nie mogą pogodzić się z jej śmiercią.

- Ona miała wszystko, niedawno wróciła z wycieczki zagranicznej - płacze Helena Sabal (60 l.), która ją wychowywała. Dziadkowie odmawiali sobie przyjemności, aby wnuczce urządzić pokój, założyć internet, kupić komputer, aparat cyfrowy, a nawet skuter! Babcia nie żałowała też na modne ciuchy. – Robiłam wszystko, by niczego jej nie brakowało. Często rozmawialiśmy o mamie, pozwalałam jej, żeby spała u koleżanek, koleżanki u mnie. Miała, co chciała – opowiada babcia.

Jednak dziewczynce brakowało jednego do szczęścia. Milkła, gdy słuchała opowieści rówieśników o tym, jakie mieli szczęśliwe wakacje z rodzicami. Siadała gdzieś w kącie, smutna. Wracając do domu płakała.

Ojciec Angeliki, zawodowy żołnierz, odszedł do innej kobiety. Osiem lat temu po ciężkiej chorobie zmarła jej mama. Angelika została sama. By sierota nie trafiła do domu dziecka, zajęła się nią babcia. Sąd przyznał jej prawną opiekę.

- Wspominała, że zazdrości mi mamy. Mówiła, że to fajnie, że ja mam z kim jechać na wakacje. Ona miała dziadka i wujków, z którymi jeździ. Ale wzdychała, że to nie to samo - wspomina Marta, koleżanka z klasy.

Nic jednak nie zapowiadało tragedii. Tego dnia u Angeliki nocowała u przyjaciółka - Sandra. Gdy babcia wychodziła do pracy, wnuczka zapytała ją, czy tej nocy może być u koleżanki. – Ucałowałam ją i zgodziłam się. Widziałam wtedy ją ostatni raz... - szlocha pani Helena.
Gdy dziewczynka została sama, zamknęła się na klucz w mieszkaniu. Zostawiła przekręcony do połowy klucz, by nikt nie otworzył drzwi od zewnątrz. Przewiesiła lniany sznur przez rurę doprowadzającą gaz. Stanęła na taboret, zawiązała pętlę na szyi i skoczyła.

Znalazł ją dziadek. - Nie mogłem otworzyć drzwi... Wyważyłem je. A ona tam wisiała - opowiada Stanisław Sabal. -Wezwałem pogotowie, ale na nic...

Policja wszczęła śledztwo. Zabezpieczone na miejscu ślady wykluczyły zabójstwo. – W poniedziałek będą znane wyniki sekcji zwłok, którą zarządził prokurator. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo - powiedział aspirant sztabowy Henryk Mazur z kętrzyńskiej policji.

Tomasz Nowociński
efakt.pl
~Gosc | Czytano 3740 razy | 25-08-08 11:52 | Kętrzyn [6]


Postów
Od
Dodano 2008-09-18 20:06

Tytul

Boże ..... ty miałaś wszystko .. inni tyle nie mieli ... a ty... ale teraz $pij Aniałku mam nadzieje , że znalazłaś szczęście przy swojej mamie w niebiePostów
Od
Dodano 2008-09-20 9:31

O jezu....

Aż mi łzy poleciały... smutny(
Biedne dziecko.Postów
Od
Dodano 2008-09-27 22:37

M.

Ja ją znałam. Może nie tak dobrze, jak mój brat, który był z nią w klasie... Gdy się o tym dowiedziałam byłam w szoku... smutny
Angelika [*]Postów
Od
Dodano 2009-10-28 19:57

Tytul

To była moja koleżanka z klasy;(

Jak się o tym do wiedziałam to zaczęłam się dusić...

Angelika[*]Postów
Od
Dodano 2009-12-09 14:51

Koleżanka z klasy;(

Tresc komentarzaPostów
Od
Dodano 2009-12-09 14:54

Koleżanka z klasy.

To była moja koleżanka z klasy.
Wiedziałam że ma problemy byłym chłopakiem ale że aż tak.I jeszcze jej mama;(

Tak mi przykro;[

Śpij Aniołku [*]


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11364 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu