Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
III Harcerska Noc Kabaretowa "Polewaj"
14-16.11.2008, Kętrzyn: III Harcerska Noc Kabaretowa "POLEWAJ" organizowana jest przez młodzież (głównie harcerzy z Hufca ZHP w Kętrzynie) przy pomocy Stowarzyszenia dla Młodzieży w Kętrzynie oraz Kętrzyńskiego Centrum Kultury
III Harcerska Noc Kabaretowa „POLEWAj” organizowana jest w terminie 14-16.11.2008r. w Kętrzynie przez młodzież (głównie harcerzy z Hufca ZHP w Kętrzynie) przy pomocy Stowarzyszenia dla Młodzieży w Kętrzynie oraz Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Impreza skierowana jest do młodzieży działającej w różnych organizacjach pozarządowych lub uczęszczającej na zajęcia organizowane przez Domy Kultury.

Pomysł na Kabareton urodził się w głowach organizatorów już ponad 3 lata temu, gdy wspólnie szukali nowej imprezy, na którą mogliby pojechać. Nagle okazało się, że w Polsce jest cała masa festiwali i rajdów sprawnościowych, a brakuje alternatywy w postaci kabaretonów. A jeśli są, to najczęściej są to małe, skromne spotkania wewnątrz danych środowisk. Padł pomysł: robimy kabareton! Dokładnie 2 lata temu odbyła się pierwsza edycja, która u uciesze organizatorów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i została szybko okrzyczana jako odkrycie imprezy młodzieżowej roku! Przez kolejny rok organizatorzy mieli problem by odpędzić się od ciągłych zapytań: kiedy kolejna edycja? Oczywiście nie trzeba było ich długo namawiać. Z tym, że w ubiegłym roku postanowili zorganizować coś na większą skalę. A w dodatku całej akcji przyświeca nowa idea.


W trakcie opracowywania planów i zbierania pomysłów na II edycję "POLEWAj" padł pomysł, by na imprezę zaprosić profesjonalne grupy kabaretowe (tj. Ani Mru Mru, Łowcy. B , Kabaret Moralnego Niepokoju itp.). Łącznie wysłaliśmy ponad 20 zaproszeń do najlepszych i najbardziej znanych grup kabaretowych w Polsce. Niestety, na imprezie nie pojawił się nikt sławny - większość artystów grzecznie przeprosiła i odmówiła ze względu na napięty grafik. Miłą niespodzianką zaskoczył nas twórca znanej bajki "Włatcy Móch" - Bartosz Kędzierski, który na prośbę organizatorów przesłał specjalne pozdrowienia dla wszystkich uczestników. Oczywiście nagrane głosem głównej postaci – Czesia. Miało to związek z motywem przewodnim imprezy. Wspomniana idea to konfrontacja profesjonalnych grup kabaretowych z amatorskimi. Wspólna wymiana doświadczeń i warsztatów pracy. Naszym celem jest zaszczepienie wśród młodzieży organizacji własnych grup kabaretowych, wspólne tworzenie skeczy i całoroczne próby. Przede wszystkim każdy patrol przygotowuje jedną scenkę o tematyce wybranej przez organizatorów. W tym roku jest to "Nasza-Klasa". Temat bardzo na topie nie tylko wśród młodzieży. Spodziewamy się, że inwencja twórcza młodych kabareciarzy będzie jak zwykle zaskakująca. Kolejna część programu to autorski skecz o tematyce dowolnej prezentowany przez każdy patrol po kolei.

Ważną częścią programu i często najśmieszniejszą jest "Maraton Uśmiechu". Zasad chyba nie trzeba tłumaczyć, każdy patrol wystawia po 1-2 osoby, które przez 2 min opowiadają dowcipy. Wszystkie zmagania, zarówno "Skecze" jak i "Maraton Uśmiechu" są oceniane przez specjalne jury, które po każdym pokazie prezentuje ocenę od 1-10. Uzupełnieniem całego programu są "Warsztaty Kabaretowe" prowadzone przez specjalistów, oraz "Wybory Miss Maskotek Drużyny". A w tym roku organizacja przewidziała dodatkowe atrakcje., m.in.: koncerty rockowe i pokaz tańca z ogniem. Cały program wypełniają nocne seanse filmowe, gry i zabawy integracyjne. A wszystko to w przyjaznej i pokojowej atmosferze.


Ponieważ nazwa budzi pewne kontrowersje, warto wspomnieć o genezie nazwy Kabaretonu. Dlaczego POLEWAj?
Otóż POLEWA to nic innego jak slang młodzieżowy oznaczający spazmy śmiechu, śmieszną sytuację, czy po prostu rodzaj śmiechu. Z kolei Polewaj to tryb rozkazujący od słowa „Polewa”i tak wychodzi „Polewaj”. POLEWA to również znana wszystkich polskim kucharkom substancja do polewania ciasta. Dlatego na Polewaj jedną z symbolicznych nagród jest oolewa do ciasta, a w tym roku przygotowany zostanie poczęstunek w postaci tradycyjnego piernika kętrzyńskiego z Polewą czekoladową. Żeby połączyć te dwie formy POLEWA i POLEWAJ po prostu nazwę piszemy w taki sposób „POLEWAj” Ot i cała tajemnica żart

Więcej informacji na temat Kabaretonu znajdziecie na kabareton.f13.pl , tam również można wypełnić formularz zgłoszeniowy lub skontaktować się z organizatorami.
Za orientacja.wm.pl
~Gosc | Czytano 2849 razy | 07-10-08 8:14 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1698)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11661 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu