Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Grzyb zwabił burmistrza i media
Mieszkańcy bloku przy ulicy Jaśminowa 6 ciągle walczą o godziwe warunki do życia. W akcie desperacji wytoczyli największe działa. 3 października zaprosili do siebie ogólnopolskie telewizje, aby pokazały jaki los zgotowali im urzędnicy. Na spotkaniu pojawił się także burmistrz Krzysztof Hećman ze swoim zastępcą oraz przedstawiciele KTBS, zarządcy bloku i firmy PREF-Bud, jego wykonawcy.
Pod okiem kamer mieszkańcy bloku opowiedzieli, w jakich warunkach mieszkają od 8 lipca, kiedy to uroczyście wręczono im klucze do wymarzonych M. Ich radość trwała jednak krótko, ponieważ ich życie w ciągu tygodnia przeniosło się w czasy znane nam doskonale z serialu Alternatywy 4. Wilgoć, pleśń, grzyb, wadliwe kuchenki i piecyki, wybrzuszone panele podłogowe, cieknąca woda z sufitu to zaledwie początek listy problemów, z jakimi boryka się trzydzieści sześć rodzin. Mieszkańcy mówili także o rzekomej ignorancji i zbywaniu, gdy ośmielili się zgłaszać swoje zastrzeżenia urzędnikom Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i PREF-Bud-u.

— Chciałbym Was serdecznie przeprosić za działania tych ludzi, ponieważ to, co dziś przeczytałem o wietrzeniu i gotowaniu, to jest dla mnie absurdalne i wstydzę się za to, że ktoś napisał tak do was w imieniu spółki komunalnej, której jestem właścicielem jako miasto — mówi Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna.

Jednocześnie zapewnił lokatorów feralnego bloku, że zostanie przeprowadzona szczegółowa kontrola prawna, finansowa i techniczna.

— Jestem po rozmowach z panami prezesami i po pierwsze usuwamy wszystkie usterki, a wszelkie koszty w tym zakresie pokrywa Pref-bud, następnie nie zapłacicie ani złotówki za dogrzewanie mieszkań i zastanowimy się wspólnie, w jaki sposób w tym okresie czasu ulżyć wam na czynszu. Proszę także wycenić wszystkie szkody, jakie państwo ponieśliście i przynieść taką listę do Urzędu Miasta. Ustalę, kto tu zawinił i obiecuję, że poniesie stosowną karę — składa deklarację burmistrz.

Słowa te jednak nie przekonały mieszkańców Jaśminowej 6, dlatego zażądali ich potwierdzenia na piśmie.

— Nie chcemy, aby skończyło się na tym, że "piszcie do mnie i usuniemy wszystko", bo do tej pory kończyło się na pustych obietnicach — twardo argumentował Marcin W., jeden z mieszkańców bloku. To z kolei poruszyło burmistrza.

— Wie pan co, ja od 10 lat jestem burmistrzem i nie zawodzę, możecie mnie sprawdzić, ja nie uciekam, ja dzisiaj składam słowo honoru, że będzie tak jak mówię — podkreśla Krzysztof Hećman.

Obietnice złożyli także wykonawcy bloku.
— W najbliższym czasie zostanie dokonana ekspertyza odnośnie wilgotności przez niezależne jednostki, aby stwierdzić jaki jest stan zawilgocenia i czy to komuś zagraża. Zależy nam, aby jak najszybciej ta sprawa została rozwiązana — mówi Ryszard Jastrzębowski, prezes PREF-Bud. — Przepraszamy za całą sytuację, będziemy robili wszystko, aby państwu pomóc — dodaje Janusz Horbaczewski, wiceprezes PREF-Bud.

Czy będą to tylko puste obietnice, czy nie, będziemy informować na bieżąco naszych Czytelników.
Za: Gazeta w Kętrzynie
~Gosc | Czytano 3186 razy | 10-10-08 17:22 | Kętrzyn [16]


Postów
Od
Dodano 2008-10-10 20:13

grzyb

ludzie nie dajcie się zwieść obietnicom, dopilnujcie aby usunęli wam wszystkie usterki.
Pamiętajcie, że grzyb i pleśń to przyczyna wielu grożnych chorób.Ja bym zarządał mieszkania zastępczego, a jak nie maja to hotele czekają.KTBS w imieniu miasta nie wiedział co odbiera? Wasze mieszkania to bubel XXI wieku.Postów
Od
Dodano 2008-10-10 20:40

Przyszły burmistrz to Ja.

Jak zostanę burmistrzem to obiecuję, że: odgrzybię wszystkie mieszkania na Jaśminowej i sprzedam za 1 zł mieszkania lokatorom, wyremontuję wszystkie nagrobki, wymienię polbruk na granit, zdemontuję wszystkie fontanny w mieście, nie wybuduję amfiteatru, sprzedam kompleks rekreacyjny z basenami, nie wybuduję obwodnicy na Skłodowskiej, obniżę ceny wody i śmieci, nie będę w stanie wskazującym bo jestem abstynentem. Wiem skąd na to wezmę kasę. Do zobaczenia na wiecu wyborczym.Postów
Od
Dodano 2008-10-10 22:27

Słowo honoru, to

może dać ktoś, kto jest szlacheckiego pochodzenia. I ma nazwisko na w zasadzie na -ski, czy –cki. Ale jak ktoś nazywa się dajmy na to Edelmann, Golmann, czy jakiś tam inny mann to jakieś jaja i to z honoru...
pozdrawiam
ASPostów
Od
Dodano 2008-10-10 23:12

Tu widzimy klasyczną

porażkę komuny. Te TBS-y, to hybryda komuny. Jednocześnie TBS, to pupilek naszego burmistrza. Tu pokazana została całkowita prawda wielkości, dzieła i jakości dzieła naszego burmistrza. Mili Państwo, ten oddany budyneczek, to nasz burmistrzek w pigułce.
TBS, to spadkobierca i kontynuator PRL owskiej komuny. Wtedy to najpierw ekipa budowlana oddawała budynek. Następnie przychodziła komisja i protokołowała usterki, po niej przychodziła nowa ekipa i poprawiła usterki. Po tym wprowadzali się ludzie i przez kolejne kilkanaście lat spółdzielnia poprawiała usterki poprzednich fachowych ekip. Osobiście mieszkałem przez 16 cie lat w takim spółdzielczym bloku. Koszmar komuny. I wydawało się, że już będzie tego czerwonego dziadostwa koniec. Jednak nie. Socjaliści rządzący nami po 1989 roku, wymyślili TBS y. Nasz czerwony burmistrzek od początku popierał z najwyższym zaangażowaniem, te komusze dziadostwo. Teraz pali głupa i z całym zaangażowaniem jak widać chce naprawiać te czerwone dziadostwo, któremu od początku patronował. Panu manowi trzeba by powiedzieć o tym, że trupa nie ma sensu reanimować. Trzeba raczej zerwać z dotychczasowymi komuszymi metodami i pozwolić, aby obywatele naszego miasta mogli sobie budować łatwiej prościej, taniej i na własnym. Normalny burmistrz powinien pozyskiwać i zdobywać grunty pod indywidualne budownictwo. Np. poprzez normalną współpracę z Wójtem Gminy Kętrzyn, bo ten ma grunty potrzebna naszemu miastu. Jednak nasz, to już trzecią kadencję lata z kłonicą i walczy ze wszystkimi dla szkody naszego miasta.
W tej sytuacji rada jest prosta. Jak udaje, że ma honor, to całą tę sytuację niech uzna za ostateczną swoją porażkę i niech złoży natychmiastową dymisję. Następnie niech sprzeda 3 swoje chałupy w Kętrzynie i dla naszego dobra wyjedzie w swoje rodzinne augustowskie lasy. Tam człowiek z takim wigorem obecnie jest bardzo potrzebny przy budowie obwodnicy.
Pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2008-10-11 20:30

Do "ZJ"

Kto kupuje mieszkania w TBS, - na pewno nie idioci. To ludzie, których nie stać kupić mieszkania na własność z wielu względów. Miasto daje grunt, buduje drogi dojazdowe, place postojowe, TBS dostaje kredyt z państwowego funduszu mieszkaniowego na niski procent i buduje. Lokator wpłaca wpisowe i dostaje prawo do mieszkania. Budynek skończony i lokator ma dostać mieszkanie zgodnie ze standardem w umowie i ma spłacać co miesiąc część przypadającego kredytu na jego lokal. Jest to pomoc państwa i miasta w uzyskaniu swojego samodzielnego od teściów i innych okoliczności mieszkania. I rzeczywiście to jest socjalizm realny, bo miasto za darmo rozdaje mienie mieszkańców (grunty) zamiast sprzedać i mieć dochody na inne cele a wszyscy podatnicy w kraju sponsorują kredyt na tanie mieszkania. Gdyby lokatorzy mieli odpowiednie dochody to nie weszliby w TBS a kupili własnościowe za kredyt bankowy, ponieważ ich nie stać to korzystają z rozwiązań komuszych. Czy należy się pomoc młodym mieszkańcom Kętrzyna, żeby nie opuścili miasta i z tego powodu Kętrzyn miałby być miastem emerytów ? – nie wiem. Nie jestem skłonny dokładać do tego kredytu komuszego z moich podatków i pogodzić się z mniejszych wpływów kasy miejskiej. Ja kiedyś też miałem problem mieszkaniowy, sam rozwiązałem 25 lat temu, ale skoro podpisana została umowa lokatorów z TBS to standard mieszkania musi być dotrzymany i nie ma nic wspólnego z czerwonymi (komuchy, socjalizm, itp.).

Pierdoły wypisywać może każdy, nawet „ZJ” skrzywdzony przez PRL. Nawet nie wie ile rodzin dzięki systemowi TBS ma mieszkania.

Koleś radzę sprzedaj to swoje przeklęte mieszkanie spółdzielcze i wybuduj domek, nie tylko miasto działki sprzedaje.

Straganiarz.Postów
Od
Dodano 2008-10-11 20:47

KTBS

ja tam jak bym miał kupować to wolałbym się wybudować. Swoje to swoje a nie zagrzybione miejskie.Postów
Od
Dodano 2008-10-11 20:55

TBS miały być

lekarstwem dla nie mających możliwości kupienia swojego mieszkania. Jednak sama idea jest zwyczajnym złodziejstwem, czyli komuną. Bo jeżeli kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców miasta ma się dokładać do tego, żeby kilkudziesięciu chcących dostało własne mieszkanko, to zwykła granda. Każdy z tych kilkudziesięciu tysięcy mógłby zwrócić się do miasta, że dołóżcie się mi do samochodu, do kompa, czy do wesela...Powiemy, że to nonsens, ale dokładanie do TBS ow, to nie tylko nonsens, a złodziejstwo. Bo każdy ma jakieś potrzeby. Jednak komuna realizuje tylko tak zwane pro społeczne... i jednym dopłaca po kilka stów miesięcznie do mieszkanka, a biednym w tym samym czasie daje po 200 stówy na miesiąc. Taki obecnie jest ten porąbany socjalizm.
I jeszcze jedno z TBS ow nie korzystają ludzie biedni, dla których komuna miała je początkowo budować, a ludzie ze średniej klasy. I to jest te złodziejskie draństwo. A jak kto chce mieć własne mieszkanko, to niech sobie weźmie kredyt z banku i niech sobie je wybuduje lub zakupi. Mamusia, tatuś, teść i teściowa niech żyrują i to jest uczciwe. Formuła TBS, to złodziejstwo i żerowanie klasy średniej na lokalnych społecznościach.
W Kętrzynie od kilkunastu lat jest ponad setka bezdomnych i miasto nic w tym kierunku nie robi, a szczególnie nasz prężny...
A swoje mieszkanko w bloku już 10 lat temu dobrze sprzedałem.
Pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2008-10-11 20:57

A ten matoł, to

tylko z kartki? A z głowy, to nie potrafi?
pozdroPostów
Od
Dodano 2008-10-12 8:27

ZJ to Zidiociały Jełopa

Chłopie no już jakie ty dyrdymały piszesz to przechodzi ludzkie pojęcie! a zapomniałes jeszcze oskarżyć Burmistrza winą za krach giełdowy na świecie i ewentualnie za swoią chorobę!Postów
Od
Dodano 2008-10-12 11:30

ZJ

Zygmunt, fakt pisze czasem zbyt dosłownie i wszędzie widzi komuchów /nie dziwię mu się skoro w III RP nie rozprawiono się z nimi jak to zrobił w Chile Augusto José Ramón Pinochet Ugarte /, ale podoba mi się jego tok myślenia o gospodarce !Postów
Od
Dodano 2008-10-12 12:31

ZJ

to pewnie jeden z cieniaków nieudaczników dekarzy takich jak np. żuku kowboj których ma zasadę odstrzelać Burmistrz ze swojego otoczenia, bo potrzebni są mu fachowcy znający swój fach, stąd te ataki słowno-pomówieniowe!Postów
Od
Dodano 2008-10-12 13:57

Tytul

Odstrzela to burmistrz ludzi na poziomie z charakterem by mu nie zagrażali. Zostawia natomiast takich jak ty miernych ale wiernych. Aport psie.Postów
Od
Dodano 2008-10-12 18:53

hehe

może i jestem pieskiem ale rasowym nie kundlem jak Ty! a co do wartości odstrzelonych to może świadczyć o ich wartości efektywność POwiatu bo niektórych przygarną Starosta do urzędu a niektórzy "fachowcy" co w d... kopa od Burmistrza dostali orzez ulicę mu doradzają!Postów
Od
Dodano 2008-10-26 9:04

bubel

Pracowałem kiedyś w takiej firmie,jeżeli chodzi o glazurę i terakotę,czy szpachlowanie.Wykonanie to jedna wielka lipa..Czyli Zrobić szybko ,tanio i sprzedać drogo..Postów
Od
Dodano 2008-10-26 10:15

Potwierdzam

Jeżeli budowę prowadzi duża firma jest OK. Pracownicy są solidnie wynagradzani i wykonują tylko i wyłącznie swój fach. Glazurnik kładzie kafle, malarz maluje murarz muruje... Najgorzej jak za budowę biorą się prywaciarze, małe firmy, pseudo podwykonawcy. To właśnie oni taką lipę odwalają. Tam facet odchodzi od betoniarki i kładzie kafelki ha ha i wygląda to gorzej niż kostka na chodniku. A pensja u prywaciarza ? Trzeba coś ukraść, cement do żyda, by na flachę dorobić i budynki się sypią.
Postów
Od
Dodano 2008-11-09 21:54

Wilkowyje

Ha ha właśnie oglądam RANCZO. Jak bym pijanego hecmana widział


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1698)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11652 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu