Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Nie dla
Na wniosek komitetu mediacyjnego zawiązanego w sprawie budowy północnej obwodnicy śródmieścia miasta Kętrzyna 15 października zostało zorganizowane spotkanie zainteresowanych stron.
(Foto: przedstawiciele komitetu mediacyjnego i Radny Józef Banaszuk (PiS))
Zabrakło przedstawicieli władz miasta, stronę protestacyjną reprezentowali mieszkańcy ulicy Skłodowskiej. Obecni byli również przedstawiciele starostwa powiatowego. Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Teresa Prokop poinformowała zebranych o stanowisku rady, które negatywnie podchodzi do pomysłu budowania tzw. obwodnicy przez miasto, nie konsultując tego z zainteresowanymi. Starosta Pan Tadeusz Mordasiewicz przedstawił założenia budżetu województwa Warmińsko – Mazurskiego, który nie przewiduje finansowego wsparcia tak abstrakcyjnych przedsięwzięć.
Mieszkańcy zgodnie uznali za marnotrawstwo pieniędzy, które są wydawane na dokumentację projektu. Protestujący dotarli do wytycznych projektanta, który wskazywał władzą miasta jakiej terminologii używać w celu uspokojenia protestów społecznych. Według ekspertyz przez sporny odcinek trasy w przyszłości ma przejeżdżać około piętnastu tysięcy samochodów na dobę co znacznie utrudni życie ludziom tam przebywającym, jak i nieestetycznie wpisze się w tereny zielone Kętrzyna.
Mieszkańcy zamierzają podjąć szereg działań w celu zablokowania tej inwestycji.
Niech głos protestujących będzie słuchany i poważnie traktowany przez władze miasta.
Michał Kochanowski | Czytano 2208 razy | 16-10-08 8:18 | Kętrzyn [2]


Postów
Od
Dodano 2008-10-17 16:43

Czy radni Kętrzyna,

którzy w dniu 30 września br. przyczynili się do przegłosowania stanowisk Rady Miejskiej w sprawie odrzucenia mojego wniosku o zmianę planu miejscowego oraz w sprawie realizacji dokumentacji odcinaka Westerplatte II zauważyli chociaż, że te dwa stanowiska wzajemnie się wykluczają?. Wystarczy tylko spojrzeć na plan miejscowy północnej dzielnicy Kętrzyna, którego radni nie chcą zmieniać by przekonać sie, że plan ten nie dopuszcza możliwości włączenia Westerplatte II do ronda Kombatantów. Biorąc już tylko ten fakt pod uwagę oraz znany powszechnie wymóg prawa budowlanego zgodności projektu z planem miejscowym radni po raz kolejny zdecydowali się na wyrzucenie publicznych pieniędzy w błoto, zapewne z cichą nadzieją, że wódz poradzi sobie z niewygodnym mu prawem i mieszkańcami. Czym, jak nie hećmanizmem, można usprawiedliwiać tak nieodpowiedzialne i niegospodarne decyzje radnych?
arch. Arnold MaciejewskiPostów
Od
Dodano 2008-10-21 18:06

Dlaczego wykasowano mój ko

Był na temat!!! Pytam po raz drugi był Starosta i przewodnicząca Rady Powiatu czy pokazali plan swojej obwodnicy? mijajcy miasto? czy po prostu poprzestali na krytykowaniu Burmistrza. Na krytyce już Samoobrona próbowała zbić kapitał polityczny i skończyło się jak skończyło, skad u Pana Starosty taka maniera kto go jeje nauczył?


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11238 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu