Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Dyrektor od kultury drugi raz stracił pracę
Ostatnia sesja Rady Miasta upłynęła pod hasłem podsumowań efektów pracy jednostek podległych burmistrzowi. Swoje wystąpienie miał również Mirosław Bogdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury, a jego działalność w dziedzinie kultury była wysoko oceniona. Tym bardziej radnych zaskoczył fakt, że z dniem 1 stycznia 2009 roku przestał on piastować zajmowane stanowisko.
Mirosław Bogdanowicz jest znany przede wszystkim z działalności w zespole Reszelanie, to człowiek oddany kulturze, pełen pomysłów i otwarty na młodych ludzi. Stanowisko dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury sprawował dwukrotnie, pierwszy raz od 2004 roku przez trzynaście miesięcy, a drugi od 2007 roku. Zdawałoby się, że w kętrzyńskiej placówce kulturalnej nie będzie już poważniejszych zmian personalnych, tym bardziej, że oferta imprez i zajęć dla dzieci i młodzieży była wysoko oceniana. Zdumienie radnych wywołało to, że na ostatniej sesji 30 grudnia dyrektorowi KCK wręczono kwiaty i upominek, po czym podziękowano mu za pracę. Jeszcze większe zdziwienie malowało się na twarzach samorządowców, kiedy po złożonym przez Mirosława Bogdanowicza sprawozdaniu z działalności centrum kultury okazało się, że do jego pracy nie na żadnych zastrzeżeń.

- Kętrzyn to również życie kulturalne i widać, że miasto pod tym względem żyje. Szczególnie chcę pogratulować panu Bogdanowiczowi, bo w tym sprawozdaniu widać wieloobszarowość i wielozadaniowość, widać pomysłowość i wiele inicjatyw i każdy mieszkaniec Kętrzyna ma szansę dla siebie znaleźć miejsce. Życzę sobie w dalszym ciągu takiej realizacji w zakresie kultury - mówi Irena Hadziewicz.

Podobne życzenia wyszły z ust Krzysztofa Bućko.

- Z pana pracy jestem szczerze zadowolony i chciałbym, aby pan dalej pracował. Jaka była przyczyna nie przedłużenia umowy dyrektorowi, skoro opinie odnośnie jego pracy są dobre - chce wiedzieć radny.

Z powodu kolejnej nieobecności na sesji Krzysztofa Hećmana, burmistrza miasta odpowiedzi na to to pytanie w sposób zawoalowany udzielił jego zastępca Krzysztof Balcerzak.

- Z panem Bogdanowiczem nie została rozwiązana umowa, tylko ona po prostu wygasła. Może on startować w konkursie, który zostanie ogłoszony - informuje Balcerzak.

To oświadczenie wywołało jeszcze większe osłupienie radnych.

- O tym, że się umowa kończy to wiedziały obie strony. To nie jest jakieś objawienie, że raptem kończy się umowa - wyraził swoją opinię Zbigniew Nowak. - Poza tym gdzie jest napisane, że nie można jej przedłużyć, a tak będzie ogłoszony konkurs, co oznacza, że jego organizator liczy na nowe rozstrzygnięcie - nie ma wątpliwości Nowak.

Okazuje się jednak, że konkurs na stanowisko dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury jeszcze nie został ogłoszony, a na razie obowiązki Mirosława Bogdanowicza ma przejąć Aneta Jańczuk, zajmująca się w Urzędzie Miasta promocją Kętrzyna. To już zupełnie zbiło z tropu radnych.

- Jestem zaskoczony taką postawą, że pan Bogdanowicz z nowym rokiem nie jest dyrektorem, a konkurs nie jest ogłoszony, aby jakaś inna osoba ewentualnie to stanowisko piastowała dnia następnego. Tymczasem powołuje się osobę, która ma przejąć obowiązki. Dla mnie jest to niezrozumiałe i chaotyczne - twierdzi Krzysztof Bućko.

- Tak się nie postępuje. Mam nadzieję, że burmistrz wreszcie zacznie zachowywać się poprawnie nie tylko w stosunku do pana Bogdanowicza, ale w stosunku do swoich pracowników. To są ludzie, a nie przedmioty - oburza się Józef Banaszuk.

Na koniec przemówił Mirosław Bogdanowicz.

- Ciężko mówić w ogóle, bo każdy kto przystępuje do konkursu chciałby swoją pracę wykonywać jak najlepiej. Kultury nie buduje się w rok, ja zawsze miałem tymczasowość - mówi załamanym głosem.

Atmosfera przedsylwestrowa była bardzo smutna i przykra, szczególnie gdy widziało się jak po policzkach odwołanego dyrektora płynęły łzy.

Ewa Kisielewska
e.kisielewska@gazetaolsztynska.pl
Źródło: Gazeta w Kętrzynie
~Gosc | Czytano 2713 razy | 10-01-09 10:21 | Kętrzyn [3]


Postów
Od
Dodano 2009-01-15 10:02

szkoda człowieka

ale to dobra przestroga dla innych lizodupówPostów
Od
Dodano 2009-01-15 10:44

Akurat

lizodupów to hecman trzyma w swojej zagrodzie. Otacza się ludzmi Biernymi Miernymi ale Wiernymi. Pozbywa się każdego myślącego samodzielnie.Postów
Od
Dodano 2009-01-16 20:52

kasiorka

Lizo... została. Kto zgadnie ile kosztowała WOŚP - KCK a to granie społeczne. Terra się zacznie wydawanie kasiorki


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11228 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu