Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Tenis Ziemny w Kętrzynie
V Regionalny Warmińsko-Mazurski Turniej Olimpiad Specjalnych w Tenisie Ziemnym w Kętrzynie
Sekcja "Herkules" Olimpiad Specjalnych Polska działająca przy SOSW w Kętrzynie była organizatorem V Regionalnego Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych w Tenisie Ziemnym, który odbył się 20 stycznia 2009r. w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Kętrzynie.
Celem imprezy było podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i wytypowanie reprezentacji tenisa ziemnego na XIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w 2009 roku w Kielcach.
Sekcja tenisa ziemnego przy SOSW w Kętrzynie istnieje od 8 lat i na swoim koncie ma takie sukcesy jak: udział w Letnich Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Dublinie, Regionalnym Otwartym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Lodii (Włochy), Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Warszawie i licznych turniejach ogólnopolskich i regionalnych w ramach organizacji Olimpiady Specjalne Polska i "Sprawni Razem".

W turnieju brały udział dwie ekipy z województwa, łącznie 19 zawodników.
Zawody miały uroczysty przebieg zgodny z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Wniesiono i wciągnięto flagę Olimpiad Specjalnych na maszt, a przysięgę złożył w imieniu zawodników Andrzej Duński srebrny medalista Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Dublinie i trzykrotny złoty medalista turniejów ogólnopolskich. Otwarcia turnieju dokonał z ramienia Starostwa Powiatowego Dyrektor PZEAS Krzysztof Krupiennik.

Zawody odbywały się w grupach w oparciu o kryterium wieku i sprawności, zgodnie z przepisami PZT, systemem "każdy z każdym". Zawodnicy rozgrywali po dwie gry pojedyncze a zawodnikom początkującym przeprowadzono IKS (indywidualny konkurs sprawności).

Wychowankowie sekcji Kętrzyn we wszystkich grupach zdobyli najwyższe miejsca, łącznie zdobyliśmy 6 medali: Andrzej Duński, Adam Skóra, Radek Skórko zdobyli złote medale, Tomasz Cejmer, Mateusz Świacki, Jarosław Skórko srebrne.

Ceremonii dekoracji dokonali zaproszeni goście Dyrektor MOSiR w Kętrzynie Andrzej Szocik i gospodarz obiektu Krzysztof Niemiec oraz Dyrektor PZEAS Krzysztof Krupiennik i Dyrektor SOSW w Kętrzynie Stanisław Wachnik.
Były fanfary i błyski fleszy. Każdy zawodnik otrzymał upominek. Zawody odbywały się miłej i ciepłej atmosferze, a mogły się odbyć dzięki uprzejmości gospodarza obiektu pana Krzysztofa Niemca.
W imieniu dzieci z SOSW w Kętrzynie bardzo dziękuję.
Trener Ewa Lipka.
~Gosc | Czytano 3622 razy | 26-01-09 15:38 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11238 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu