Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Policjanci pomagają osobom bezdomnym
Zima to ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Często szukają one schronienia w opuszczonych mieszkaniach, budynkach, piwnicach, na ogródkach działkowych, nierzadko pijąc tam alkohol. Tak też było w przypadku 43-letniego i 46-letniego mężczyzny, wobec którego interweniowali kętrzyńscy policjanci.
Zima to ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Często szukają one schronienia w opuszczonych mieszkaniach, budynkach, piwnicach, na ogródkach działkowych, nierzadko pijąc tam alkohol. Miejsca te pozbawione są ogrzewania i okien, bardzo często zagrożone są katastrofą budowlaną. Przebywanie w takich budynkach grozi śmiercią. Policjanci chcąc ograniczyć ilość tego typu zdarzeń wspólnie z instytucjami i organizacjami działającymi na terenie Kętrzyna, podobnie jak w latach ubiegłych podejmują intensywne działania prewencyjne i pomocowe wobec osób najbardziej potrzebujących. Policjanci mundurowi jak i pełniący służbę po cywilnemu kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni. Wczoraj kętrzyńscy policjanci interweniowali wobec dwóch osób bezdomnych. Na terenie miasta w jednym z opuszczonych budynków gospodarczych funkcjonariusze znaleźli dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 43 i 46-latkowie oświadczyli, że schronili się tam, bo nie mieli gdzie przenocować. Obaj zostali przewiezieni do ośrodka dla osób bezdomnych.
Skuteczność naszych działań uzależniona jest od aktywności mieszkańców, dlatego też policjanci apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą mrozów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 997 lub112 może komuś uratować życie.

Foto i Tekst: KPP Kętrzyn
~Gosc | Czytano 2244 razy | 11-02-09 14:46 | Kętrzyn [3]


Postów
Od
Dodano 2009-02-14 19:09

Socjalizm, to taki

ustrój, który walczy dzielnie z problemami, o których nikt nigdy na świecie nie słyszał. I te działanie naszych policjomatołków jest tego przykładem.
Prościej z bezdomnością walczyć, gdy jest ciepło, a nie w środku zimy. Czyli jest skandalem, że taki Kętrzyn nie ma schroniska dla bezdomnych. A wywożenie Kętrzyniaków do schronisk w innych miastach skutkuje tym, że po kilku dniach oni z nich uciekają i do swojego miasta wracają. Jeden z byłych naszych kloszardów, ksywa Kominiarz po kilku dniach pobytu w schronisku w Bartoszycach, 3 lata temu na piechotę w środku zimy wrócił do Kętrzyna. Jednak jak władza składa się z matołów, to nie jest w stanie rozwiązać najprostszego w sumie problemu.
Działania policjomatołków, to walka z wiatrakami. Bo goście i tak wrócą i do swojego miasta i do swoich altanek.
Sensowniej jak by policjomatołki bezdomnym nosili gorące flaki i herbatkę niż ich represjonować i zniewalać.
Jednak trudno dziwić się tej akcji skoro 50% naszego Narodku popiera jeszcze większych POpaprańców...
Serdecznie pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2009-02-15 9:42

Bezdomni

Dziwne to miasto gdzie jest schronisko dla zwierząt, a brakuje schroniska dla ludzi bezdomnych.Postów
Od
Dodano 2009-02-17 17:02

Pieniądze?

Krzysiu pieniądze wydał na fontanny żart


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11475 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu