Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Gimnazjaliści - przedszkolakom
Młodzież z Gimnazjum nr 2 przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytaj mi, przyjacielu”. To ogólnopolska inicjatywa, w której uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych czytają książki najmłodszym.
W programie CEO uczestniczy już ponad 250 szkół z całej Polski. Młodzi ludzie ciekawie spędzają swój czas, zdobywają nowe doświadczenia robiąc coś dla innych.
Uczniowie klasy II b nawiązali współpracę z niepublicznym przedszkolem ”MIŚ USZATEK” i już 18 lutego odwiedzili grupę sześciolatków p. Iwony Bylińskiej. Tematem pierwszego spotkania była zima. Zerówkowicze z ogromnym zainteresowaniem słuchali Maćka, który przedstawił im swoje koleżanki i kolegę oraz opowiedział o celu wizyty.
Powodem był „List od pingwina”, który przypadkowo trafił do Dwójki, chociaż na kopercie widniał adres przedszkola.  Pierwsze lody zostały szybko przełamane, zniknęło zdenerwowanie gimnazjalistów, a rosnące zainteresowanie przedszkolaków dodało uczniom odwagi, którzy - jak to zimą - sypnęli wierszykami, piosenkami, rymowankami, konkursami. Oczywiście, za aktywny udział w zajęciach nagrodzili sześciolatki drobnymi upominkami
i kolorowymi naklejkami.
Młodym słuchaczom szczególnie spodobała się bajka o Śnieżynku czytana przez Patryka. Doskonale udzielali odpowiedzi na pytania do bajki „Pani Zima”, którą przedstawiła Tatiana oraz baśni „Królowa śniegu”, którą czytała Roksana.
Kończąc wspólną zabawę, gimnazjaliści zaproponowali sześciolatkom konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas kolejnego spotkania. Dzieci narysują ilustrację do jednej z bajek, przeczytanych przez starszych kolegów.
Uczniom kętrzyńskiej Dwójki bardzo spodobała się praca i zabawa z małymi dziećmi. Kontakt z młodszymi może ich wiele nauczyć: rozwija odpowiedzialność i cierpliwość, pomaga pokonać nieśmiałość, pozwala zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych. Przynosi dużo radości, a jednocześnie kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo, co dzisiaj szczególnie cenne.
Moi uczniowie, wychodząc z przedszkola, skomentowali, że było fajnie, ciekawie
i pożytecznie. I już szykują kolejne wiersze, bajki, konkursy i inscenizacje teatralne....

Elżbieta Jadczak
~Gosc | Czytano 2014 razy | 2009-02-23 21:47 | Kętrzyn [1]


Postów
Od
Dodano 2009-03-18 20:50

mama

Mojej córeczce podobało sie bardzo- zwłaszcza konkursy!


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu