Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Unijny "miliarder" plastrem na chory szpital
Od pierwszego marca w powiatowych placówkach zdrowia doszło do zmian personalnych jej dyrektorów. Jerzy Godlewski, dotychczasowy kierownik Szpitala Powiatowego w Kętrzynie będzie sprawował teraz nadzór nad jednostką Opieki Zdrowotnej w Reszlu. Na jego miejsce został powołany Mirosław Kochański, którego poznaliśmy na ostatniej sesji rady powiatu.
Tadeusz Mordasiewicz, starosta kętrzyński oraz Teresa Prokop, przewodnicząca rady powiatu pożegnali Jerzego Godlewskiego, dotychczasowego dyrektora szpitala Powiatowego w Kętrzynie. - Dziękujemy panu za pracę i życzymy wszystkiego dobrego, a przed wszystkim zdrowia - mówi Teresa Prokop.

Jerzy Godlewski nie ukrywał, że jest zadowolony z objęcia nowego stanowiska, bo jak przyznaje, męczyła go polityczna nagonka na kętrzyńską placówkę zdrowia.

- Dziękuję wszystkim państwu za owocną i miłą współpracę i cieszę się, że zostaję w strukturach powiatu - twierdzi Godlewski.

Od pierwszego marca piastuje on funkcję dyrektora szpitala w Reszlu. Na jego miejsce został powołany 42-letni Mirosław Kochański. - Dziękuję za zaufanie. Ze wszystkich sił będę się starał, aby tego zaufania nie zmarnować i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ta jednostka funkcjonowała jak najlepiej służąc całemu powiatowi, jak również pracującym tam ludziom - przyrzeka nowy dyrektor. Mirosław Kochański jest w trakcie otwierania przewodu doktorskiego na Uniwersytecie w Białymstoku w zakresie funkcjonowania publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jego dotychczasowa droga zawodowa to między innymi funkcja dyrektora ds. ekonomicznych w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach oraz praca w Agencji Restrukturyzacji.

- Zajmuję się także aplikowaniem środków unijnych. Do tej pory pozyskałem kilkadziesiąt miliardów złotych - reklamuje się nowy dyrektor kętrzyńskiego szpitala. - W mojej nowej pracy wykorzystam moje doświadczenie jeśli chodzi o pozyskiwanie sprzętu i rozliczanie projektów. Zależy mi na tym, aby szpital funkcjonował jak najsprawniej i jak najsensowniej i będę starał się tą dotychczasową linię kontynuować - obiecuje Kochański.

Podczas sesji powiatowej radni chcieli poznać prawdziwe przyczyny zmian personalnych w szpitalach. O tym już za tydzień.

Ewa Kisielewska
Gazeta w Kętrzynie
~Gosc | Czytano 2853 razy | 15-03-09 14:32 | Kętrzyn [2]


Postów
Od
Dodano 2009-03-15 20:36

Czyli nic nowego

tak jak za komuszegoPRL-lu jak były zmiany towarzyszy, to najwyżej z paksu (PAX-u) do śmaksu..., a ten ze śmaksu do paksu...
pozdro
ZJPostów
Od
Dodano 2009-03-16 21:28

Tytul

Towarzysz dobrze ma się z PO i ma stołeczek żart


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1698)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11659 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu