Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Zabił, "bo nie dorósł do roli ojca"
19-letni zwyrodnialec z Kętrzyna został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo ciężarnej 15-latki (i współżycie z osobą poniżej 15 roku życia), nekrofilię i ograbienie zwłok. Przed sądem tłumaczył, że zabił "bo nie dorósł do roli" ojca.
(tekst i foto TVN24.pl)
Mimo tak makabrycznych oskarżeń, za które skazany został Jakub Wereszczyński, sądowy psycholog nie stwierdził u niego dewiacji seksualnych. Uznał jedynie, że jest "wybitnym egocentrykiem".

Do zbrodni doszło w lipcu 2008 roku w Kętrzynie. Jakub Wereszczyński przyznał się do winy. W więzieniu spędzi najbliższe 25 lat. Sąd zastrzegł, że o przedterminowe warunkowe zwolnienie Wereszczyński będzie się mógł starać po odbyciu 23 lat kary. Na 10 lat pozbawiono go praw publicznych.

Sąd orzekł także, że wyrok w sprawie Wereszczyńskiego zostanie podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie go na tablicy ogłoszeń urzędu miasta Kętrzyna, gdzie doszło do zbrodni. - To, co zrobił oskarżony, zasługuje na największe potępienie. (...) Nie został on skazany na karę dożywocia, ponieważ sąd uznał, że nie jest on osobą do końca zdemoralizowaną. Jednak sama kara jest zbieżna z dożywociem, ponieważ w przypadku dożywocia mógłby się ubiegać o warunkowe zwolnienie po 25 latach, a jeśli uprawomocni się ten wyrok, to może o to wnioskować po 23 - mówił uzasadniając orzeczenie sędzia Piotr Mądry.

Sędzia podkreślił, że winę za to, że 19-letni dziś Wereszczyński dokonał "tak potwornej zbrodni" ponosi także środowisko, w którym wyrastał i od którego "w znaczący sposób nie odbiegał". - W wychowaniu Wereszczyńskiego popełniono szereg błędów - dodał sędzia.

Jakub Wereszczyński został skazany za zabójstwo ciężarnej 15-latki, która była jego b. dziewczyną, nekrofilię i ograbienie zwłok oraz o współżycie z osobą poniżej 15. roku życia
Wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie

Będzie apelacja?

Argumentację sądu podzielili rodzice zabitej Patrycji. - Skoro ta kara jest podobna do dożywocia, to chyba darujemy sobie apelację - powiedział dziennikarzom ojciec zamordowanej. Wcześniej zapowiadał, że satysfakcjonująca dla niego i żony będzie jedynie kara dożywocia.

Jak poinformował obrońca oskarżonego adwokat Jerzy Dobrzański, Jakub Wereszczyński po wysłuchaniu wyroku i ustnego uzasadnienia poprosił adwokata o wniesienie apelacji. - Nie wiem, co zawrę w tej apelacji, poczekam na pisemne motywy - powiedział adwokat. Także prokuratura zaczeka z decyzją o złożeniu apelacji na pisemne uzasadnienie.

Wyrok nie jest prawomocny.

ŁOs/ola za:tvn24.pl
~Gosc | Czytano 2684 razy | 10-04-09 15:02 | Kętrzyn [0]

Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu