Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Turniej Olimpiad Specjalnych
Dnia 30 kwietnia 2009 r. na boisku "ORLIK" przy PCE w Kętrzynie Sekcja "Herkules" Olimpiad Specjalnych Polska działająca przy SOSW w Kętrzynie była organizatorem VII Regionalnego Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych w Piłce Nożnej Drużyn 7-osobowych chłopców. Honorowym patronatem turniej objęło Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.
Celem imprezy było podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i wytypowanie reprezentacji piłki nożnej na IV Ogólnopolski Turniej Olimpiad Specjalnych w Piłce Nożnej.
Sekcja piłki nożnej przy SOSW w Kętrzynie istnieje od 6 lat i na swoim koncie ma takie sukcesy jak: złoty medal w III Ogólnopolskim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Zgierzu w 2008roku i sukcesy w corocznych regionalnych turniejach - w ramach organizacji Olimpiady Specjalne Polska i "Sprawni Razem".

W turnieju brało udział 5 ekip z województwa, łącznie 60 zawodników, z następujących miast: Olsztyn, Elbląg, Bartoszyce, Reszel i Kętrzyn.
Zawody miały uroczysty przebieg zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych z wniesieniem i wciągnięciem na maszt flagi Olimpiad Specjalnych i przysięgą, którą złożył w imieniu zawodników Piotr Popowski wielokrotny złoty medalista ogólnopolskich mityngów w trójboju siłowym i zawodnik rezerwowy w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Pekinie.

Otwarcia turnieju dokonał V-ce Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Pan Witold Sańko. Zawody odbywały się w dwóch grupach w oparciu o kryterium wieku i sprawności, zgodnie z przepisami PZPN, systemem "każdy z każdym".
Sędzią turnieju był gospodarz obiektu pan Lucjan Pawłowski.
Wychowankowie sekcji Kętrzyn w swoich grupach zdobyli dwa srebrne medale.
Zwycięzcami turnieju były sekcje z Bartoszyc i Elbląga. Zawodników do walki zagrzewali licznie zgromadzeni kibice, cheerleaderki i rozśpiewana grupa "Malowani Tęczą" działająca przy SOSW Kętrzyn.

Ceremonii dekoracji dokonał Dyrektor PZEAS Krzysztof Krupiennik.
Zawody odbywały się miłej i ciepłej atmosferze. Czas między rozgrywanymi meczami zawodnicy i przybyli kibice mogli czynnie spędzić w zorganizowanej na stadionie Wiosce Olimpijskiej. Rzeczową pomoc w organizacji imprezy zaproponowali: PHU "WIBO" Halina i Wiesław Usewicz, Piekarnia "Mistrza Jana" Jan Nowak, Piekarnia-Cukiernia Biełowieżec, Księgarnia "Media" Bożena i Stanisław Mackiewicz, Studio Reklamy "Parabola" Tomasz Kowalewski, Świat Alkoholi PREMIUM Dariusz Bielicki, Hurtownia Art.Spożywczych Eksport-Import Mirosław Milewicz , co uświetniło tę imprezę i dzięki którym dzieci otrzymały napoje i słodki poczęstunek.
Nad bezpieczeństwem drużyn czuwała grupa "SIM"

Organizator:
Małgorzata Wąsik.
~Gosc | Czytano 2807 razy | 05-05-09 15:55 | Kętrzyn [1]


Postów
Od
Dodano 2009-05-12 15:31

Specjalny Ośrodek Szkolno

Super sprawiają się te dzieciaki. Słyszałem, że jutro znowu jadą zdobywać medale uśmiech mam nadzieje, że również o tym przeczytam na Waszaj stronie www.


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu