Strona główna >> Artykuły >>
Dyżury Promotorów CSR
Kętrzyn: poniedziałki w godz. 17.00 -19.00 - Oddział Regionu W-M NSZZ "Solidarność", ul. Chrobrego 12
Z dniem 1 sierpnia 2008 r. Region Warmińsko-Mazurski NSZZ Solidarność wraz z Partnerami: Stowarzyszeniem Warmińsko-Mazurska Klinika Biznesu oraz Olsztyńską Lożą Business Central Club rozpoczęli realizację projektu finansowanego z programu POKL w ramach priorytetu 8.1.3.

Celem głównym projektu jest:
- Lokalny sojusz na rzecz promowania koncepcji społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i idei flexicurity (FiC).

Cele szczegółowe:
- Podniesienie wiedzy, świadomości i zwiększenie wymiaru praktycznego w obszarze CSR i flexicurity wśród partnerów społecznych i lokalnej społeczności.
- Wypracowanie priorytetów dla wdrażania idei flexicurity.
- Zaangażowanie partnerów społecznych w rozwój CSR.
- Wypracowanie standardów CSR dla MSP.

Projekt obejmie swoimi działaniami osiem powiatów województwa warmińsko-mazurskiego: olsztyński, ostródzki, iławski, lidzbarski, piski, ełcki, giżycki i kętrzyński. Na tych terenach, oprócz konferencji informująco - promujących, odbędą się szkolenia dla promotorów odpowiedzialności społecznej organizacji oraz warsztaty dot. flexicurity. Planowane jest wyszkolenie 80 promotorów i uruchomienie regionalnego oraz siedmiu powiatowych Center CSR. W warsztatach dot. flexicurity będzie uczestniczyło 120 osób, reprezentantów pracodawców, pracowników i samorządowców.

Program szkolenia oraz materiały pomocnicze są opracowane m.in. na bazie doświadczeń z Partnerstwa "Work quality and CSR" (Equal). Zajęcia będą prowadzone przez osoby doświadczone w tematyce: prowadzą wykłady na UWM oraz realizowały tego rodzaju projekt krajowy z Equala.

Zadanie szkoleniowe obejmuje:
- Szkolenia promotorów CSR i flexicurity: 3x2 dni w 8 powiatach (24 szkoleń dla 80 beneficjentów; 1 dzień teoria, 2 - rozwiązania praktyczne). Przeszkolone osoby będą współpracować z Partnerstwem i pełnić dyżury w Centrach. Planowane zatrudnienie 20 osób na umowę zlecenie w roku 2009.
- Warsztaty dot. flexicurity (120 beneficjentów) - praca nad lokalnym paktem uwzględniającym założenia flexicurity, oczekiwania pracowników i możliwości pracodawców. 8 warsztatów 1 dniowych w każdym powiecie. Pierwsze 3 osobne dla pracodawców, pracowników i samorządowców, obejmą analizę ex-ante wiedzy dot. budowania Partnerstwa na rzecz adaptacyjności, idei i sposobu wdrażania flexicurity i CSR, oraz przygotowanie do współpracy nad paktem.
- Sesja warsztatowa (wyjazdowa - 3 dni), 60 BO - przedstawiciele poszczególnych grup powiatowych zaprezentują wypracowane założenia na warsztatach wraz z propozycją sposobu i planu wdrożenia w praktykę. Sesja ma na celu wykorzystanie efektu synergii - porównanie poszczególnych rozwiązań, uzupełnienie założeń o uniwersalne/unikatowe pomysły, możliwe do wprowadzenia w innych powiatach.

Powiatowe Centra wiedzy o CSR i flexicurity
Od stycznia zaczną funkcjonować Centra, które wraz z biurem regionalnym (NSZZ "S", Stowarzyszenie WMKB i BCC) utworzą sieć współpracy na rzecz adaptacyjności i promowania nowych idei: CSR i flexicurity. Rolą promotorów będzie nawiązywanie kontaktu z lokalnymi firmami i przekazywanie informacji (CSR, FiC), pełnić dyżury w Centrach, kontakt z lokalnymi mediami, uczestniczyć w lokalnych imprezach i promować CSR i FiC, wystawiać materiały informacyjne na lokalnych targach, imprezach itp. Za dostarczenie materiałów odp. jest Partnerstwo. Powiatowe Centra będą wyposażone w podstawowy sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu.

"wmcentrum-csr.net"
~Gosc | Czytano 3067 razy | 04-06-09 6:15 | Kętrzyn [5]


Postów
Od
Dodano 2009-06-04 15:26

Ten program, to oczywiście

walka z wiatrakami. Tylko to już było. A tu patrz znowu socjaliści w natarciu. Co ja mówię socjaliści to trockiści w całej okazałości.
Unia Europejska, całkowity bankrut, przychód dochodu narodowego na minusie i ci unijni trockistowscy mąrdale mają uczyś Polaczków jak i u siebie wprowadzili ustrój który cofnie ich do średniowiecza...
Piękna idea Mości Panowie socjaliści, pardom Solidarnościowcy...
A nie lepiej, wprowadzić mój program:
1. Znieść obowiązek ZUS
2. Kwotę wolną od podatków podnieść do 30.000 zł w skali roku, tak jak to jest na zachodzie, gdzie pojechało ok. 2.000.000 naszych obywateli, bo tam normalniej.
3. to spowoduje, że 400.000 darmozjadów urzędników będzie można zwolnić
i gospodarka sama ruszy do przodu i po 2-3 latach Polska będzie potrzebowała nowych rąk do pracy.
ale, czy Niemcy pozwolą Polsce na rozwój?
Nasi obecni rządzący folkstojcze do tego nie dopuszczą, to fakt. Zamiast rozwoju lundują nam ustawiczne szkolenia.
pozdrawiam
ZJPostów
Od
Dodano 2009-06-04 15:29

Miało być: zamiast

rozwoju fundują nam ciągle szkolenia
ZJPostów
Od
Dodano 2009-06-04 16:08

Tytul

każda okazja dobra aby wyciągać kasę z UEPostów
Od
Dodano 2009-06-04 19:38

Bzdury

Panie ZJ pieprzysz bzdury. Był Pan współtwórcą wdrażania tego programu, a teraz zmienił Pan swoją opinie w tym temacie. Oj jest Pan pełen zmienności....itd. Proponuję się określić i być wierny swojemu wyborowi.
Pozdrawiam
Paweł PilotPostów
Od
Dodano 2009-06-07 14:30

Miłego dnia życzę

Panie Pawle i Pilotuj Pan tych swoich, solidarnie do tej swojej socjalistycznej Unii kierowanej przez narodowych socjalistów niemieckich.
Szczęś Boże na drogę.
ZJ


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu