Strona główna >> Artykuły >>
Szanowni Państwo
Po dłuższej przerwie postanowiłem, że dalej będę się dzielił z państwem swoimi spostrzeżeniami, nowinkami i zmianami jakie zachodzą w naszym mieście. Choć wakacje jeszcze trwają to w politycznym i gospodarczym grajdołku ciągle coś się dzieje. To kogoś zwalniają a to sam ktoś odchodzi, lub ktoś zatrudnia rodzinę i znajomych.
Mając powyższe na uwadze chciałbym rozpocząć artykułem może lekko zdewaluowanym choć na czasie, bo dotyczący zatrudniania tzw. "swoich" w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Do końca 2008 r. rządził niepodzielnie tym przybytkiem na stanowisku Dyrektora Pan Roman Świtaj. Z końcem roku odszedł biedaczek, a o przyczynach nigdy nas mieszkańców nie powiadomiono. Czyżby była by to informacja jakoś szczególnie tajna? Niby z konkursu wybrano na stanowisko dyrektora MOSiR Pana Andrzeja Szocika z Giżycka, który miał być takim dobrym menadżer zachwalanym tu i ówdzie przez Burmistrza Miasta. Zapomniano jednak, a może nie chciano poinformować społeczeństwa, że nowy dyrektor jest staruszkiem i za parę miesięcy będzie chciał pójść na emeryturę. Miasto rządzone przez takiego dobrego gospodarza chyba jednak stać na to by dawać wysokie wynagrodzenie oraz odprawy, ale tylko "swoim".

Tak też się stało. W maju br. dyrektor Szocik złożył wypowiedzenie odchodząc na emeryturę. Miasto z tytułu zatrudniania osoby z Giżycka straciło określone wpływy finansowe, które pośrednio trafiały do Giżycka. Burmistrz często w swoim słowotoku mówi o oszczędzaniu, ale co innego się mówi oficjalnie a co innego robi się po cichu. Pytam więc Pana Burmistrza dlaczego nie ogłasza konkursu na stanowisko dyrektora. Czyżby szukał swojego kandydata z PSL jak zrobił to w przypadku zatrudnienia na stanowisko Dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury Pana Jerzego Ryszarda Piekarskiego, również z Giżycka a jednocześnie radnego Rady Powiatu w Giżycku z PSL? Znowu podatki, które należy płacić zatrudniając osobę z zewnątrz uciekają poza granice naszego miasta. Abstrahując już od przedwyborczych obietnic mówiących o pracy dla ludzi z Kętrzyna. Tak może tylko czynić „dobry gospodarz” w ramach oszczędności wynikających z kryzysu. Jeżeli jednak patrzymy przez pryzmat czasu to obecnie na stanowisku pełniącej obowiązki dyrektora MOSiR figuruje Pani Aneta Jańczuk piastuje tę funkcję bez uszczerbku bieżącej pracy urzędu, gdzie jest inspektorem ds. promocji. Wynika z tego że nie brakuje merytorycznych fachowców w Kętrzynie. Są nawet pod ręką w Urzędzie Miasta.

Panie Burmistrzu szuka Pan oszczędności, ale nie tam gdzie trzeba.

Z poważaniem
Andrzej Maria Szpak | Czytano 6116 razy | 2009-08-19 18:10 | Kętrzyn [4]


Postów
Od
Dodano 2012-06-09 14:31

Jak kocioł garnkowi

Szanowny Panie Szpak. Raz gani Pan decydentów Kętrzyna za nieznajomość pisowni języka polskiego a potem sam pisze artykuł do czytelników zaczynając od zdania w którym pisze Pan słowo ad "państwa" z "małej litery. Pozdrawiam
StachPostów
Od
Dodano 2015-06-23 17:38

Feta w Komunalniku

A w Komunalniku ludzie swemu szczęściu nie wierzą, że tego pseudofachowca od urlopów i zabieranie premii za byle co już nie ma! A jaka ulga psychiczna z powodu braka kata i kapo obozowego. Trep kompletny i do tego małostkowy, głupi i częstokroć żałosny.
GosiaPostów
Od
Dodano 2015-06-23 20:07

Extra!

Kapo obozowy! Dobre, hahahaha!
Oj zalazł nam ten GAD za skórę. Urodzony prześladowca mający zwykłego człowieka za śmiecia.
KierowcaPostów
Od
Dodano 2015-06-23 20:17

Klakier burmistrza

Cwaniak z niego! Jak zaniedbał pozwolenia, to szybko załatwił sobie przenosiny do wodociągów i nikt go za to już nie rozliczy! Łatwiej jest krzyczeć i prześladować pracowników, niż dopilnować roboty. Mierny prezes i kiepski menadżer. Ale burmistrzowi nie zagrozi, bo za tępy i za chamski, więc się nadaje!
Gosia


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1696)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11606 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
destroyer of minds
Nie wiem jak ten ktoś może jeszcze co niektórych interesować czy też bawić. On za psa już dawno powinien siedzieć albo w...
~Gosc | 2024-02-08 21:16 |

<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu