Strona główna >> Wiadomości >> Aktualności
Święto Miłosierdzia
Miłość bez sprawiedliwości może być krzywdząca, a sprawiedliwość jest ważna. Należy szczerze żałować za swoje grzechy, za złe uczynki. Tak istotę miłosierdzia Bożego w kazaniu wygłoszonym w Bazylice Św. Jerzego tłumaczył ks. abp Edmund Piszcz.
ZDJĘCIA – fot. Monika
Wieczorem, w poniedziałek 16 listopada w Bazylice Św. Jerzego odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Miłosierdzia, Pani Ostrobramskiej połączone z jubileuszem 650 - lecia kościoła św. Jerzego. Kazanie po słowie Bożym wygłosił ks. abp Edmund Piszcz, który wcześniej odebrał życzenia i podziękowania za kapłańską posługę tuż przed dniem swoich osiemdziesiątych urodzin. Ten wieczór wyjątkowy był jeszcze z jednego powodu. Całość na żywo transmitowały największe katolickie media w Polsce – Radio Maryja i TV Trwam, a w Kościele widać było symbole Kół Przyjaciół Radia Maryja z różnych stron województwa Warmińsko – Mazurskiego. Można było mieć wrażenie że wszyscy obecni, włącznie z władzami samorządowymi i pozostałymi oficjelami to dzisiaj zwolennicy toruńskiej rozgłośni. Jeśli te moherowe sympatie będą stałe, a nie jedynie doraźne na potrzeby tłumu to konserwatywna cześć kętrzyńskiej społeczności powinna być zwyczajnie zadowolona.

Ksiądz arcybiskup przedstawiając łaskę miłosierdzia, przypomniał skąd w Kętrzynie tak silne przywiązanie do obrazu Najświętszej Panienki, której oryginał świeci w Ostrej Bramie w Wilnie. Polacy z Wileńszczyzny zostawiając Kresy i otaczając je tęsknotą zabrali ze sobą w sercach wizerunek Miłosiernej Pani.

Tuż po Mszy Świętej do wiernych zwrócił się Ojciec Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja, nawołując do bycia rycerzami Maryi, co ma przejawiać się w szacunku do każdego człowieka bez względu na klasę, pochodzenie i piastowane stanowisko.

Michał Kochanowski | Czytano 2214 razy | 17-11-09 15:25 | Kętrzyn [6]


Postów
Od
Dodano 2009-11-18 9:59

moher

Nawet można było zobaczyć znakomitą parę Mordaszenko - Proskop. Pani Tereska bardzo ładnie wyglądała w moherowym berecie.Postów
Od
Dodano 2009-11-18 13:34

Bzyk

A naczelny rozpustnik Krzysztof Wiesław również tam był?Postów
Od
Dodano 2009-11-18 14:08

Tytul

a autor Kochanowski to chyba zawsze było mu blisko do moherkiPostów
Od
Dodano 2009-11-18 15:50

Pan Jarząbek

No faktycznie Kochanowski przez te swoje naleciałości konserwatywne jest taki niemodny. Zamiast słuchać MTV woli audycje w Radiu Maryja a postać kultu młodzieży -"el comendante" Che Fujara ,przepraszam- Guevara, zastąpił zapewne jakimś ksenofobicznym patriotą pokroju majora Łupaszki. To wstyd być takim zaściankowcem. A fe!Postów
Od
Dodano 2009-11-19 17:47

patriota

Panie Jarząbku: jeśli dla Pana bycie „modnym”jest głównym celem w życiu ,a słuchanie MTV kryterium oceniania ludzi to mogę tylko współczuć i pomodlić się za Pana. Che Guevara kultem młodzieży?? Może spróbuje mi pan odpowiedzieć kim był naprawdę El Commendante. Analiza faktów dotyczących życia tego "bohatera lewicy" nie pozostawia cienia wątpliwości - Guevara był bezlitosnym, okrutnym mordercą, który z zabijania uczynił prawdziwy festyn szalonej nienawiści socjalistów. Dzisiaj szacuje się, że ofiarami Ernesta Che Guevary padło około 1700 osób zakatowanych, zamordowanych osobiście lub na bezpośrednie polecenie idola światowego lewactwa. A major „Łupaszka”??Jest żołnierzem, który przysiągł wierność własnej Ojczyźnie .Toczył walkę z Sowietami,nie ufając wszelkim próbom sojuszy. Był doskonałym strategiem wojskowym, twórcą nowoczesnej metody działania szwadronami. W swojej walce "Łupaszko" urasta dziś do symbolu patrioty, prawdziwego Polaka, który wydał wojnę obu totalitaryzmom - nazistowskiej Rzeszy i stalinowskiej Rosji.
Jeszcze raz wyrazy współczucia......
I oby w Polsce było jak najwięcej takich „niemodnych”(wg Jarząbka) młodych ludzi jak Pan Kochanowski!!Postów
Od
Dodano 2009-11-19 21:55

Tytul

"patrioto"...nie wyczuwasz w komentarzu "jarząbka" ironii? Przypuszczam że nie w związku z czym ja Tobie również współczuję...


Kętrzyn Dodaj komentarz

# Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja www.ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin, zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.


Polityka prywatności - polityka cookies serwisu www.ketrzyn.net

Czy chcesz by amfiteatr wybudowano przy ulicy Kajki ?

Tak
Nie
Zobacz wyniki
(1694)

Najpopularniejsze
Różne mniejszości i ich pró...
Szanowni Państwo!

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych p...
Dodał: aws | Czytano 11228 razy | 2013-10-28 15:55 | Kętrzyn [1]
Komentarze
<script>tak</script>...
~Gosc | 2022-01-21 17:02 |

Tytul
Gdzie przy planowanej obwodnicy są tereny inwestycyjne? Dlaczego nie myśli jak np.w Mrągowie.Obwodnica jest poza osiedla...
~Gosc | 2021-03-10 16:01 |

paszport
czyli w Ketrzynie nie wyrobie paszportu?
...
~Gosc | 2017-07-31 16:15 |

Ogłoszenia
21-01-22 16:53 Ile kosztuje bilet autobusowy miesięczny?
27-05-15 15:54 Koncert Charytatywny DODY w Kętrzynie
02-12-13 21:14 Wybuch gazu przy ul. Kasztanowej
2013-11-17 18:52 Co sprawia, że w Kętrzynie jest dobrze
03-11-13 20:56 Kętrzyński wątek kampanii o wolne media

+ Dodaj za darmo ogłoszenie
Rozkłady jazdy
Rozkład PKP
Polecamy
Reszel
Poprawny CSS   Poprawny XHTML

Copyright 2007-2020 _|_ Redakcja ketrzyn.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników portalu